Logo

Strażacy podpalali stogi

Artykuł dodany: Środa, 27 września 2017
Strażacy podpalali stogi
REKLAMA

Policjanci z Kłecka zatrzymali pięciu podpalaczy. Mężczyźni podkładali ogień pod stogi na terenie gminy Kiszkowo (powiat gnieźnieński). Wszyscy są strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednostka, do której należeli nie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Łącznie spłonęły trzy stogi, z czego jeden był podpalany dwukrotnie. Ich właściciele wycenili łączne straty na prawie 14 tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Proceder trwał od 3 do 24 września tego roku. Wówczas to na terenie gminy Kiszkowo doszło do trzech pożarów stogów, z czego jeden został ugaszony, a następnie podpalony ponownie. Nie było wątpliwości, że nie spłonęły przypadkiem - we wszystkich stwierdzono podpalenie. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Kłecka, którzy zaczęli podejrzewać o te czyny strażaków z OSP. W ostatnich dniach policjanci zatrzymali pięciu podejrzanych. Są to mężczyźni w wieku od 17 do 35 roku życia, wszyscy to mieszkańcy gminy Kiszkowo. Nie byli wcześniej notowani przez Policję.

Śledczy z Kłecka już przedstawili im zarzuty zniszczenia mienia poprzez spalenie słomy. Sprawcy przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Chcą dobrowolnie poddać się karze.

Jednostka, do której należeli sprawcy nie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
źródło: Policja
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (14)

Joanna
30.09.2017 11:38

Teraz kupują za 500+ wszystkie inne grupy społeczne. Naród głupi, to kupi jak powiedział Kurski. Na mandaty go jednak stać nie było.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Smutny - 01.10.2017 22:40

I tak się dzieje, ze Polacy się sprzedają nawet za 500+. Jakie to obrzydliwe.

GNIEŹNIAK - 01.10.2017 05:38

W punkt! Jak się okazuje za 500+ sprzedać można wolność!!!

Gnieźniak
30.09.2017 05:07

Czynnik społeczny do kontroli straży pożarnych! Proponuję na każdą akcję z 2 tzw. cywilnych obserwatorów. Tak samo do szpitali do asystowania przy operacjach, zabiegach itp. Kontrola społeczna. To tak po bandzie. Ale hańba tym ludziom, co tak czynili. Jak Gołąbek - Piniondze to nie fszystko!!!
Ale za 500+ zaprzedać się można.

Odpowiedz
KTOŚ
28.09.2017 21:25

ogólnie to powinny być robione testy na zawartość narkotyków w organizmie i w pracy też bo ludziom od tego świństwa śie miesza w głowie naćpają sie a puzniej odpierdzielają patologia wstyd

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
CzuCzu - 30.09.2017 07:45

kolego zamiast komentować skorzystaj z lekcji języka polskiego, sprawdź pisownię czwartego od końca słowa w Twoim komentarzu...

Ktoś
28.09.2017 18:48

aż strach że tacy ludzie ratują życie .

Odpowiedz
Nie prawda
28.09.2017 18:47

Policja kradnie Straż podpala Księża gwałcą bo kto takie osoby będzie podejrzewał.

Odpowiedz
Paweł P
28.09.2017 18:45

bo normalnie wstyd żeby tacy ludzie byli w ochotniczej a z tego co kiedyś słyszałem to dużo jest ludzi co są w ochotniczej straży i podpalają i czekają za telefonem to prawda powinny być badania psychologiczne o niektórych osób z mojej miejscowości to aż wstyd że oni tam są.

Odpowiedz
Wierna czytelniczka
28.09.2017 08:47

Hańba Hańba i jeszcze raz hańba. To są ludzie którzy maja pomagać, którzy maja ratować innych ludzi i mienie a zrobili sobie z tego zabawę, straszne. OSP Rybno Wielkie do likwidacji takich pseudo strażaków nam nie potrzeba. Wstydźcie się "strażacy" osp Rybno Wielkie jak czytam na FB - super jednostka - zorganizowana - tak dobrze zorganizowana do podpalania. WSTYD!!!!!!!!!! JAK TERAZ LUDZIOM SPOJRZYCIE W OCZY?? Banda a nie OSP

Odpowiedz
Czytelniczka
28.09.2017 01:47

Tak to jest jak byle kogo zapisuje się do OSP, warunkiem przyjęcia powinny być jakieś badania psychologiczne.

Odpowiedz
Wspaniałomyślnie
27.09.2017 21:40

Chcą dobrowolnie poddać się karze,czy to nie kpina z roty ślubowania? Jak chcą dobrowolności to mają wybór,ponieważ zgwałcili prawo to niech jak za dawnych czasów dobrowolnie pozbawią się własnej "prądnicy" aby kara była dotkliwa.

Odpowiedz
Ktos
27.09.2017 17:29

BRAWO RYBNO

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Czytelniczka - 28.09.2017 09:42

Za co te brawo? Za głupotę.