Logo

"Tomek! Obudź się, Weneja umiera"

Artykuł dodany: Środa, 27 września 2017
REKLAMA

Napis o treści jak w tytule tego artykułu pojawił się na murze jednej z kamienic przy ul. Cierpięgi. Ponieważ nie było zgody na wykonanie malowidła, administrator budynku zawiadomił Policję o dewastacji elewacji.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Napis pojawił się w nocy z 26 na 27 września. Kto go wykonał? Na razie nie wiadomo kto namalował "przesłanie". Sprawą zajmuje się gnieźnieńska Policja.

Prezydent Tomasz Budasz ustosunkoał się do malowidła na swoim facebook'u:
"Pozdrawiam serdecznie autora wpisu, który chyba przeoczył działania podejmowane przez Miasto Gniezno, jakie w ramach programu Gekon realizowaliśmy na jeziorze Jelonek. Dzięki niemu od 2016 r. do jeziora nie wpływa już woda z zabijającymi jezioro stężeniami azotu i fosforu. W ramach Budżetu Obywatelskiego nad Wenecją powstał też Street Workout Park. Kolejne inwestycje są w planach. Ja nie nazwałbym tego umieraniem. Opinie można mieć różne, ale nic nie usprawiedliwia takiego wandalizmu!"
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnicy

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (37)

Czytelnik
04.10.2017 15:04

Czy ten portal działa? , czy śpi.? Komentarze pojawiają sie z dwudniowym opoznieniem !??!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jest cenzura komentarzy, niektórych ???

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Chuck Norris - 05.10.2017 15:27

Portal nie śpi i w/g moich obserwacji aktualizuje komentarze min 2 czy 3 x dziennie,bo przecież głównym celem portalu jest praca w terenie i bycie tam gdzie coś się dzieje a nie czuwanie przy komputerze nad komentarzami.
Natomiast to chyba ty CZYTELNIKu mocno śpisz i śnią ci się czasy socjalizmu i cenzury a może nawet długiej pały ZOMO jak tłuką polską opozycję ale nie tą z frakcji wałęsowej,bo ta piła sobie wódeczkę podczas internowania.
OBUDŹ SIĘ więc i zobacz,że już PiS przy władzy,że rodzi się Nowa Polska-IV RP,że już zaczął się powolny demontaż zdradzieckich,antypolskich nowoczesnych mafii sldosko-platformuchosko-psloskich,że już nie powinno być żadnej cenzury a jedynie korekta od wulgarnych słów,których niepełnoletnia młodzież nie powinna czytać,że już w USA mamy Donalda Trumpa więc liberalno-lewacka,antypolska mafia w Unii Eu powoli będzie zdychać i zbliża się historyczna sytuacja geopolityczna do powstania prawdziwie WOLNEJ,NIEZALEŻNEJ POLSKI w której wreszcie będziemy pracowali u siebie i dla siebie i czuli się w Europie prawdziwymi Polakami a nie parobkami i rynkiem zbytu dla Europy Zach liżącej tyłek Putinowi !!!!!!
Rozumiesz coś z tego CZYTELNIKu ??? A jeśli nic z tego nie rozumiesz to chociaż idź do Katedry i pomódl się za dalsze losy naszej świeżo Wolnej Ojczyzny to może wreszcie zapomnisz o cenzurze.

Mieszkanka
03.10.2017 08:06

Nareszcie ktoś się odważył i napisał na murze prawdę. Brawo dla pana Bogusia. A swoją drogą to nikt nie zauważył jak ten napis powstawał? Przecież to jest wysoko więc tak szybko go nie napisano. Budynek stary a wiara psioczy że zabytek. Hahaha.... Gorzej gdy ktoś wypisuje na murach wulgaryzmy albo rysuje męskie zwisy...A to że Weneja umiera to święta prawda. A prawda jak wiadomo w oczy kole.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Mieszkanka - 05.10.2017 12:59

do MONIKI; nie jestem żadną koleżanką Bogusia, nie znam gościa i mieszkam zupełnie w innym rejonie Gniezna. Skoro piszesz, że jest tam kamera, to ktoś powinien zareagować widząc pisanie po ścianie. To po co ta kamera tam wisi?

Monika - 03.10.2017 18:30

Odezwała się koleżanka Bogusia ! Tam jest kamera na tym starym budynku.

Chuck Norris - 03.10.2017 16:20

POZDRAWIAM CIĘ MIESZKANKO i dziękuję Ci za wyrażenie tutaj swojej logicznej opinii o tym proteście Pana Bogdana na ścianie kamienicy do remontu,których dziesiątki w Gnieźnie czekają od 26 lat na kapitalny remont ale kolejne bandy przy korycie z naszymi publicznymi pieniędzmi nic nie widzą.
Można tutaj zobaczyć jak złodziejska sitwa gnieźnieńska pilnie penetruje ten JEDYNY WOLNY PORTAL W GNIEŹNIE i bezwzględnie atakuje każde słowo prawdy o nich a piszących prawdę nazywają psycholami i koniecznie chcieli by ich zamknąć na Dziekance > czyż nie jest to bolszewicki tok myślenia ??? I to właśnie tacy ludzie rządzą naszym pięknym miastem Gniezno-bo to oni tutaj piszą najwięcej komentarzy-ci którzy żrą nasze pieniądze od 26 lat i niszczą to pięknie położone miasto do tego stopnia,że znacznie spadła ilość mieszkańców (do poniżej 70 tys) i miasto znalazło się na czołowym miejscu listy MIAST BEZ PRZYSZŁOŚCI !!!
26 lat od upadku socjalizmu chyba już wystarczająco nauczyły nas NORMALNYCH POLAKÓW ciężko pracujących i płacących podatki,że bandy złodziei z post-sovieckich organizacji nie odejdą same od koryta z naszymi pieniędzmi poprzez proszenie ich czy dyskusje z nimi > na bandy złodziei są tylko 2 sposoby:
-kij bejsbolowy mojego idola Chucka Norrisa
-masowe pójcie do wyborów w listopadzie 2018 wraz z obywatelską KONTROLĄ WYBORÓW,którą mieszkańcy Gniezna MUSZĄ ZORGANIZOWAĆ,bo w przeciwnym wypadku bandy złodziei stosują mądrości Stalina:
-nie ważne kto głosuje > najważniejsze kto liczy głosy !!! lub
-kto ma media ten ma władzę !!!
Dlatego we wszystkich większych skupiskach ludzi jak np duże fabryki to komuniści instalowali kablowe sieci dziesiątek głośników wiszących na ścianach gdzie głoszono prawdy socjalistyczne dla pracującego ludu miast i wsi !!!
Mamy więc teraz 26 lat po upadku socjalizmu powtórkę z rozrywki bolszewickiej i prawdę,że HISTORIA ZATACZA KOŁO I POWTARZA SIĘ !!!
Mam więc teraz wielką prośbę do Pana Bogdana:
proszę o jeszcze większy napis i trochę wyżej,na tym wielkim szczycie kamienicy przy ul.Cierpięgi (tak w środku ulicy,przy tej nie zabudowanej działce) o treści:
OBUDŹCIE SIĘ GNIEŹNIANIE - IDĄ WYBORY !!!

Kolo
03.10.2017 07:54

A teraz ten bezproduktywny niebieski ptak, wzorem przyłapanych na gorącym uczynku graficiarzy powinien zostać skazany na prace społeczne polegajace na renowacji zdewastowanej przez niego ściany budynku. A także kilku innych.
I skończy się " błyszczenie " w mediach Bogusia jak w końcu będzie musiał uczciwie popracować.

Odpowiedz
Chuck Norris
02.10.2017 23:27

@ GOM,RYSZARD,URZĘDNIK > swoimi krótkimi wpisami pokazujecie swoją bolszewicką inteligencję (5 klas podstawówki a dyplom zaocznych studiów po linii PZPR) co oznacza,że tacy ludzie jakich wy popieracie rządzą tym miastem od 26-lat a wy bez sitwy i układów nie nadajecie się nawet do sprzątania ulic. Jak was po wyborach XI.2018 wyrzucą z państwowych ciepłych posadek to zgłoście się do mnie i do Pana Bogusia to dostaniecie od nas po 5 Euro za cmoknięcie nas w kiszkę stolcową > Pan Boguś ma świeżo wykąpaną w Weneji ale coś mocno mułem śmierdzi.

Odpowiedz
Chuck Norris
02.10.2017 15:05

Coś mi ten Boguś nie wygląda na głupawego skoro włożył tyle ciężkiej pracy na wysokości i napisał takie MĄDRE HASŁO pełne sensu i mądrości.
Bardziej na przygłupawych baranów wyglądają mi mieszkańcy Gniezna,którzy nie zrozumieli tego co chciał wyrazić ten Boguś kochający swoją Weneję i codziennie patrzący jak umiera,śmierdzi i gnije taki piękny zakątek miasta.
A ta stara rudera którą to niby miał zniszczyć ten Boguś to właśnie jest obrazem wszystkich prezydentów Gniezna i dowodem na 26-letnie rządy post-komunistów i złodziei w Gnieźnie.
Niech no tylko spróbują coś zrobić temu Bogusiowi to ja obiecuję mu,że opłacę mu super adwokata z Poznania-mec Romana Sklepowicza,który głębiej przyjrzy się widokowi tej niby zniszczonej ruiny od strony zgnojonego jeziorka !

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Gom - 02.10.2017 19:38

Chuck, ten Bogus intelegencja pasuje do Ciebie. On nawet kary uniknie bo niepoczytalny umuslowo. ......lllllll Brawo ty.....,,ll i zamknie juz tą nienawiść pisowska bo żal. ..,llllll

Ryszard - 02.10.2017 16:54

Norris żal mi ciebie i to bardzo.

Urzednik - 02.10.2017 16:40

Ta "stara rudera" jest na liście zabytków i nawet twój opłacony adwokat nie pomoże. Masz swoich ludzi ? Adwokata podales z imieniem i nazwiskiem . . Pozwolił ??

Obserwator
02.10.2017 09:03

Panie Prezydencie Budasz, robi Pań dobra pracę.! Gniezno zaczyna żyć. Wandali niech Pań tępi, a policja ściga i karze . Do ciężkich robót tych, czy tego pseudo rysownika. Lokatorzy porysowanego domu , szukajcie wandala, czy wandali i dużego odszkodowania.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Gość z Weneji - 02.10.2017 11:24

Przecież policja wie kto to. Po co udaje?. O co chodzi ? TTak już było z trafostacją należącą do energetyki. Szukali i wiedzieli kogo? Kto mu kibicuje, chyba nie wie co robi.

Mieszkaniec Kazik
02.10.2017 06:54

Dobrze,ze ten Bogus na stare lata zabrał się do pracy. Pływanie to też wysiłek. Zawsze coś trzeba robić. Chociaz dobrxe sie wymoczyc. Przez przypadek został morsem ! Czy to ten sam Boguś co gryzmoli po elewacjach domow i wystawia plakaty ? Oj chłopie. Wstyd , a nie rozgłos przynosisz !

Odpowiedz
Mieszkaniec Gniezna
01.10.2017 19:18

Dowalić gosciowi tak żeby zabulił za odnowienie całej kamienicy która jest zabytkowa ..Wszyscy wiedza że to Boguś niezrównoważony psychicznie...

Odpowiedz
Chuck Norris
01.10.2017 15:48

@JÓZEF > czy ty czasem nie masz mniej rozumu niż baran na pastwisku? Miliony takich baranów uwierzyło w zieloną wyspę i zagłosowało na 8 lat na mafie PO z PSL i do czego doprowadziliście Polskę i jej obywateli ??? Tylko tak z grubsza-do rozkradzionych ponad 200 miliardów zł z budżetu państwa,gangsterski napad na OFE z rabunkiem ponad 150 miliardów zł,zdrajca Pawlak dał nam najdroższy gaz na świecie,zgnojona i zniszczona min połowa społeczeństwa za zgodą mafii PO+PSL poprzez kredyty frankowe i POLISOLOKATY gdzie Amber Gold to mały pikuś,miliony lichwiarskich pożyczek i miliony okaleczonych rodzin itp itp itp !!! A to co wyprawiali z ludźmi w areszcie KPP Gniezno to nie za komuny baranie Józefie - to za rządów mafii PO+PSL obecna milicja i sitwa w Gnieźnie stworzyli sobie białoruskie nietykalne gniazdo pod okiem prokuratury a wszystko związane ze zlikwidowaniem izby wytrzeźwień w 2006r !!! Sprawy są w toku więc niebawem coś powinno społeczeństwo Gniezna dowiedzieć się z mediów ogólnopolskich-ale blokada jest silna,bo i sitwa gnieźnieńska nie jest słabiutka !!! Ty natomiast Józefie-baranku czerwony prawdopodobnie nic nie usłyszysz z mediów - bo nie chcesz słyszeć prawdy gdyż to ty prawdopodobnie jest ex milicjantem,ormowcem czy członkiem sitwy i kolesiem spod czerwonej gwiazdy czerwonoarmistów na cmentarzu przy ul.Witkowskiej !!! A ja nigdy nie splamiłem się zapisaniem do PZPR więc dla mnie nie jesteście warci nawet mojej polskiej śliny wy volksdeutche,post-sovieccy zdrajcy Narodu Polskiego i złodzieje,którzy opanowaliście nasze miasta - ale czas wasz dobiega końca tylko musi to iść powoli,bo Rząd IV RP nie ma na tyle sił,środków i uczciwych Polaków aby walczyć z kilkoma mafiami na raz i to jeszcze w dziesiątkach takich skorumpowanych miast jak Gniezno !!!

Odpowiedz
Jolka
01.10.2017 10:53

Pisali na tych dechach że jakiś Boguś dzisiaj przepłynie Wenecje o 15, Jezu on utonie kiedyś też jeden się założył i utonął, niech straż i policja pojawi się na Wenecji o tej 15-tej zanim skończy się to tragedią :(

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Rozbawiony - 01.10.2017 22:34

No jakis cymbał nie chce pracować, to musi czymś zabłysnąć. Może woda go ocuci..

Gnieznianin
30.09.2017 11:43

Dzisiaj pełno jakichś dechow z napisami że spotkanie w niedzielę na Wenecji. Dechy stoją na Wawrzyńca, Czystej i Cierpiegach ! Zróbcie z tym oszołomem, który pracy się nie ima porządek !Nie wysyłajcie policji z Gniezna. Sami znajomi. Ściągnięcie z innego rejonu.

Odpowiedz
Przemek
29.09.2017 20:07

Mieszkańcy tej Wspólnoty niech nie dopuszczają wandalom ! Koniecznie żądać odszkodowania za te bazgroły ! Koniecznie ! Nie odouszczajcie ludzie !!!

Odpowiedz
Chuck Norris
28.09.2017 11:00

Nie jest to żaden akt wandalizmu a KRZYK ROZPACZY odważnego człowieka kochającego swoje miasto Gniezno,które od upadku socjalizmu pozostało w szponach post-komuny do której później dołączyła mafia platformuchoska.
Gdyby była w Gnieźnie wolna lokalna gazeta to ten człowiek i inni praworządni mieszkańcy pisaliby tam artykuły o błędach w zarządzaniu miastem,znalazł by się też dziennikarz śledczy i po kilku latach społeczeństwo nie wybrało by na radnych i prezydenta nieudaczników,kombinatorów publicznymi pieniędzy czy członków perfidnej sitwy gnieźnieńskiej poukładanej z prokuraturą,policją czy sądem. Ale skoro w Gnieźnie mamy tylko post-komunistyczne Przemiany a internet dociera do max 20% mieszkańców to ten jeszcze nie znany WIELKI GNIEŹNIANIN musiał napisać prawdę tej sitwie NA SZCZYCIE KAMIENICY aby wiedzieli,że już nie kupujemy tej propagandy bolszewicko- platformuchoskiej a Tomek swoje wpisy niech kieruje do baranów na Białorusi a nie do mieszkańców Gniezna,bo już nigdy"nie będzie tak jak było" dla paskudnych zdrajców,morderców i miliardowych złodziei !!!
A jeśli złapią tego naszego BOHATERA GNIEZNA to musimy masowo stanąć w jego obronie,bo sitwa nazywa takich oszołomami i mogą go zamknąć na Dziekance lub może umrzeć w areszcie KPP jako nietrzeźwy czy naćpany,bo z powodu braku izby wytrzeźwień tam dobijają opozycję stawiającą się przestępczej sitwie gnieźnieńskiej.
MUSIMY więc w wyborach listopad 2018 przewietrzyć tą sitwę chociażby poprzez głosowanie na osoby z ostatnich miejsc na liście i kontrolę wyborów,bo na razie nic więcej nie zrobimy skoro sitwa ma umocowanie aż w Warszawie !!!

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Kbjb - 01.10.2017 19:20

Krzyk Rozpaczy ha ha ha to teraz bedzie rozpacz jak bedzie za to bulił z własnej kasy ...

Gnieznianin - 01.10.2017 19:10

Takiego bohatera to powinni kijami zagnac do roboty bo to nierób i wandal za dewastacje kamienicy i innych miejsc powinno z nim sie zrobic porzadek i z tobą baranie także,,,

Mosze Bibermann - 30.09.2017 21:48

Koalicja Patologii Obywatelskiej i SLD rujnuje nasze miasto.

Jozef - 30.09.2017 14:11

To czego tak nienawidzisz działo się za twoich czasów. .Miałeś chyba dobra fuchę i gębą w kubeł. Teraz chcesz być sędzią swoich kompanów.Chuck Norris skoro tak wszystko o nich wiesz, to znaczy byłeś z nimi !Teraz masz wyrzuty sumienia, boś Stary ? Nalezales do nich i oswiecilo cię. Sumienie nie daje spać ?

Gom - 30.09.2017 12:03

A ten znowu swoje. Człowieku przestań juz komentować bo wstyd przynosisz Polsce .

Truck - 30.09.2017 06:08

Swieta racja!!!!

Rorert - 29.09.2017 17:40

Maniek jakie 3 lata , Dziel+Kowalski+Budasz = 15 lat , to jest 15 lat koalicji SLD+PO , Budasz już był w starostwie i urzedzie miasta w tym czasie , miał swój udział , miał swojez zdanie, chodził w pomarańczowym kasku po niebudowie szpitala , do tyuch twoich 60 lat dodaj te 15 lat i masz obraz, teraz potrzeba nowych ludzi co to naprawią

Maniek - 29.09.2017 07:53

ty myślisz że przez 3 lata karencji prezydenta nadrobi to co zostało spieprzone przez 60 lat kompletny debil pisowy

Shredder
27.09.2017 23:11

Cierpienia to patologia. należało by to słuchem wyrównać.

Odpowiedz
Maniek
27.09.2017 15:46

od kiedy nie działa napowietrzanie od strony wyspy 3700 metrów powietrza na minute to PUCH się osra z profesorkami a podziękować poprzedniej ekipie

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Ekolog - 29.09.2017 13:27

Ryby sa tylko jest zakaz polowu a jak nie na ryby to idz na grzyby

Maniek - 29.09.2017 01:02

dzięki ekolog gościu spoko ale jakby to działało to poszedł bym tam na ryby dzisiaj

Ekolog - 28.09.2017 14:21

Maniek odkad Puch zostal dyrektorem Weneja zmienila sie nie do poznania.
oby tak dalej to za pare lat plaze bedziemy miec na Weneji

Rkkk
27.09.2017 15:15

Przecież na Wenecji śmierdzi! Ona nie umiera... Ona umarła już bardzo dawno temu

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Juras - 01.10.2017 16:45

Dlaczego ludzie wypisujecie takie idiotyzmy. Ciągle jest źle. Ani Dziel ani Kowalski nie zrobili tyle co Budasz. Dajcie wreszcie spokój temu człowiekowi niech dalej pracuje dla tego miasta a wy zajmijcie się czymś pożytecznym.REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno