Logo

Ukradli elektronarzędzia. Zostali zatrzymani

Artykuł dodany: Wtorek, 26 września 2017
Ukradli elektronarzędzia. Zostali zatrzymani
REKLAMA

Policjanci prewencji i kryminalni z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali dwóch 20-latków, mieszkańca Strzelna i powiatu puckiego. Ich łupem padły elektronarzędzia o wartości około 10 tysięcy złotych. Teraz rabusiom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę w nocy dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez zgłaszającego młodego mężczyzny, który miał ukraść elektronarzędzia budowlane z należącego do niego zaparkowanego na ul. Witkowskiej w Gnieźnie samochodu marki VW Crafter. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowani zostali policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego i kryminalnego, którzy ustalili przebieg zdarzenia i rysopis drugiego sprawcy. Z ustaleń mundurowych wynikało, że właściciel auta, mieszkaniec województwa lubelskiego, przed godziną 2.00 wyszedł na chwilę z budynku, w którym przebywał i udał się w kierunku Volkswagena. Gdy podchodził do auta zauważył dwóch mężczyzn, którzy ze skrzyni ładunkowej ukradli elektronarzędzia. Sprawcy na jego widok zaczęli uciekać. Mężczyzna ruszył w pościg, ujmując jednego z nich. Po wylegitymowaniu złodziejem okazał się 20-letni mieszkaniec Strzelna.

Po chwili stróże prawa ruszyli w teren. Podczas jego przeczesywania ujawnili część skradzionego sprzętu w postaci wkrętarek, kluczy udarowych i ładowarki o wartości 5 000 złotych. Niedługo potem w zaroślach odnaleźli drugiego sprawcę - 20-letniego mieszkańca powiatu puckiego. Odnaleziono pozostałe skradzione elektronarzędzia.

Właściciel oszacował łączne straty na około 10 tysięcy złotych. Złodzieje trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymani już usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno