Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zapłać za Strefę Płatnego Parkowania aplikacją ePARK

Środa, 11 października 2017
  • Zapłać za Strefę Płatnego Parkowania aplikacją ePARK
REKLAMA

Brak drobnych, niedziałający parkomat, słabo widoczny druk na bilecie parkingowym. A może przekroczony lub opłacony na zapas czas parkowania. Na pewno każdy kierowca parkujący w Strefie Płatnego Parkowania zna te problemy. Maszyny działające na wolnym powietrzu potrafią być zawodne, zwłaszcza zimą. Co ważne, problemy, o których mowa są utrapieniem nie tylko dla kierowców, ale spędzają również sen z powiek administratorów płatnych stref.

Ciągle niewielu kierowców wie, że istnieje alternatywa wobec tradycyjnych parkomatów, jaką jest aplikacja mobilna na smartfony, dzięki której można opłacić parkowanie w łatwiejszy sposób. Takim rozwiązaniem jest wywodząca się z krajów skandynawskich marka ePARK. Rozwiązanie działa już w Szwecji, Norwegii i Finlandii, a od 2015 roku rozszerza swój zasięg w Polsce. Obecnie z aplikacji mogą korzystać mieszkańcy 20 polskich miast, m. in. Gdańska, Sopotu, Bydgoszczy, Rzeszowa, Częstochowy czy Gniezna.

ePARK to oficjalna metoda płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Umożliwia opłacenie postoju w wygodny i szybki sposób. Wystarczy kilka kliknięć, by rozpocząć lub przedłużyć parkowanie. Rejestracja w aplikacji to nic skomplikowanego. Wystarczy podać swój adres e-mail i nr rejestracyjny pojazdu. Przedpłata lub cykliczne doładowywanie konta w aplikacji nie jest wymagane. Wystarczy podpiąć kartę płatniczą (debetową lub kredytową), a płatność realizowana będzie automatycznie po zakończeniu parkowania. Dodatkowo system pamięta nasz nr rejestracyjny i potrafi automatycznie zlokalizować, w której strefie parkujemy. Eliminuje to uciążliwe wpisywanie danych w parkomacie lub poszukiwanie nazwy strefy, w której się znajdujemy.

Zasadniczą korzyścią korzystania z aplikacji, którą doceni chyba każdy, kto choć raz błędnie zaplanował czas postoju, jest możliwość płacenia za postój w płatnej strefie w systemie START/STOP. Płacimy wtedy za realny czas parkowania i nie musimy przejmować się przekroczeniem wykupionego czasu. Jeśli korzystamy z kilku pojazdów lub parkujemy bardzo często, aplikacja pozwala na otrzymanie pełnego zestawienia wszystkich zakupionych biletów, co ułatwia zarządzanie wydatkami. Aplikacja jest dostępna na smartfony z systemami Android lub iOS - mówi Mateusz Chojna z ePARKU. Pobierzemy ją w kilka sekund z odpowiedniego sklepu z aplikacjami. Nie trzeba nawet szukać, bo wpisanie w przeglądarkę adresu: www.zaeparkuj.pl przeniesie nas automatycznie do pobierania. Spróbujcie, a na dobre zapomnicie o szukaniu parkomatu. Dodatkowe informacje znajdziecie na www.electronicparking.pl lub na naszym Facebook'u.

Technologie od lat są na naszych usługach, a aplikacja ePARK jest kolejnym z licznych rozwiązań mobilnych, które ułatwiają nam codzienne obowiązki. Nauczyliśmy się korzystać z płatności zbliżeniowych, zamawiać jedzenie bez dzwonienia do restauracji, czy rezerwować bilety do kina jednym kliknięciem. Warto zatem do gamy aplikacji, które dają nam wygodę dodać kolejną i zapomnieć o klasycznych parkomatach nosząc nasz osobisty ciągle ze sobą.
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 27.09.2017 10:29  Odpowiedz na komentarz

    A skąd pan chodzący i sprawdzający karteczki będzie wiedział, że już zapłaciliśmy? No co najwyżej godzinę parkowania + w bonusie mandat?

    04.10.2017 14:18

    Pan chodzący i sprawdzający karteczki posiada urządzenie, na którym może to sprawdzić geniuszu...

PODOBNE TEMATY
Rówieśnica wolnej Polski. Pani Cecylia skończyła 100 lat W Domu Pomocy Społecznej w Gnieźnie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Setne urodziny obchodziła jedna... Poniedziałek, 19 listopada 2018
Pierwszy pomnik przyrody w Gnieźnie 9 listopada 2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 odbyło się uroczyste odsłonięcie pierwszego... Środa, 14 listopada 2018
Ambasador Kazachstanu spotkał się z gnieźnieńskimi przedsiębiorcami Dzisiaj Gniezno odwiedził ambasador Kazachstanu w Polsce Margułan Baimuchan. Szef misji dyplomatycznej... Piątek, 9 listopada 2018
Cyrk skarży prezydenta Gniezna! Uważa, że złamał prawo 12 października do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu trafiła skarga na Zarządzenie Prezydenta... Czwartek, 18 października 2018