Logo

Martyna Skolasińska nagrodzona!

Artykuł dodany: Poniedziałek, 18 września 2017
Martyna Skolasińska nagrodzona!
REKLAMA

Martyna Skolasińska, gnieźnieńska slamerka-performerka, została nagrodzona na ogólnopolskim konkursie "Tupot Poetycki #16 - Slam, instalacja słowno-muzyczna", który odbył się 15 września 2017 r. w kultowym, bydgoskim "Mózgu" (niezależny ośrodek promocji sztuki współczesnej).

Slam to publiczna rywalizacja poetów-performetów, jurorami jest publiczność, która wybiera zwycięzców. Młoda poetka z Gniezna, pomimo zaciętej rywalizacji, otrzymała II miejsce.

Po slamie odbył się performatywny występ muzyczny z udziałem Zuzanny Szmidt (koordynatorki projektu, wywodzącej się z warszawskiej sceny slamerskiej), Piotra Kikty (klarnecisty, absolwenta Akademii Muzycznej w Bydgoszczy) i Jarosława Majewskiego (kontrabasisty sceny awangardowo-jazzowej).

Martyna Skolasińska jest uczestniczką Gnieźnieńskiego Klubu Literackiego działającego w Miejskim Ośrodku Kultury, niebawem jej twórczość będzie można poznać na wystawie "Światłoczułe", która odbędzie się w Gnieźnie dn. 29 września br. w ramach Festiwalu Literackiego "Preteksty".
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno