Logo

Gniezno gości drugą rodzinę repatriantów

Artykuł dodany: Środa, 13 września 2017
Gniezno gości drugą rodzinę repatriantów
REKLAMA

Miasto Gniezno ponownie włącza się w działania mające na celu przyjęcie repatriantów. Gniezno stało się nową ojczyzną już drugiej polskiej rodziny repatriantów z Kazachstanu.

Dziś miało miejsce szczęśliwe zakończenie trwających przeszło 5 miesięcy przygotowań i oczekiwań na procedury repatriacyjne dwuosobowej rodziny z miasta Kokczetaw w północnym Kazachstanie. Prezydent Miasta Gniezna - Tomasz Budasz, zastępca prezydenta - Michał Powałowski, proboszcz parafii Św. Maksymiliana Kolbe - Jacek Orlik, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych - Agnieszka Horoszczak uroczyście powitali rodzinę w nowym mieszkaniu przy ul. Sobieralskiego. Rodzina Orlińskich ubiegała się o repatriację właśnie do Gniezna, ponieważ posiada krewnych którzy mieszkają w Wielkopolsce. Syn ukończył studia w Polsce, mieszka i pracuje w Poznaniu, a synowa jest gnieźnianką. Majowa zmiana przepisów ustawy o repatriacji umożliwiła żonie repatrianta z pochodzeniem ukraińskim przyjazd do Polski na równych prawach repatrianta.

Zgodnie z treścią uchwały Rady Miasta Gniezna, Miasto zapewnia rodzinie zamieszkanie, udziela pomocy w uzyskaniu zatrudnienia oraz zapewnia wszelką pomoc organizacyjną. Nasi repatrianci zamieszkają w wyremontowanym mieszkaniu komunalnym, przez dwa lata wolnym od opłat czynszowych. W wyposażanie tego mieszkania w niezbędne meble i podstawowe sprzęty włączyła się firma Altom oraz osoby fizyczne.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno