Logo

Znakomity mecz Mieszka! Wicelider rozgromiony

Artykuł dodany: Poniedziałek, 11 września 2017

Znakomicie wypadło sobotnie spotkanie na szczycie czwartoligowej tabeli! Piłkarze Mieszka zdeklasowali Wartę Międzychód 7:0 odnosząc siódme zwycięstwo z rzędu, a świadkami tego wyczynu była rekordowa ilość kibiców.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Już od bardzo dawna spotkanie piłkarskie o ligowe punkty nie wywołało w naszym mieście tak dużego zainteresowania. W sobotnie popołudnie na stadionie przy ulicy Strumykowej wybrało się blisko tysiąc kibiców. Ostatni raz podobny wynik miał miejsce blisko piętnaście lat temu! Ci, którzy wybrali się na spotkanie dwóch niepokonanych dotąd drużyn przecierali oczy ze zdumienia. Mecz przebiegał pod całkowitą dominacją podopiecznych Mariusza Bekasa i został już rozstrzygnięty w pierwszych trzech kwadransach. Worek z bramkami rozwiązał w 20 minucie Tomasz Kaźmierczak, który sfinalizował podanie Dawid Radomskiego. Dwie minuty potem w sytuacji sam na sam z bramkarzem Warty znalazł się Gracjan Goździk i było 2:0. Na trzeciego gola gnieźnieńscy kibice czekali do 39 minuty. Wtedy to akcję Marcina Trojanowskiego celną główką zakończył Krzysztof Wolkiewicz. Do przerwy mieszkowcy zadali jeszcze jeden cios. W 41 minucie kolejną indywidualną akcję przeprowadził Marcin Trojanowski, w polu karnym Warty ograł dwóch defensorów gości i strzałem po długim narożniku nie dał żadnych szans Konradowi Galusowi. W ten sposób na przerwę obie ekipy schodziły z wynikiem 4:0 dla biało-niebieskich.

W drugiej odsłonie inicjatywa gospodarzy nie zmalała, a kibice byli świadkami kolejnych sytuacji i co za tym idzie bramek. W 56 minucie w polu karnym Warty faulowany był Tomasz Kaźmierczak, a pewnym egzekutorem rzutu karnego był Tomasz Bzdęga. Cztery minuty po piątym golu padła szósta bramka. Tym razem Tomasz Bzdęga dobrze obsłużył Marcina Trojanowskiego, a pomocnik Mieszka mocnym uderzeniem pokonał Galusa. Wynik tego spotkania ustalony został w 80 minucie, kiedy to Gracjan Goździk wykończył zespołową akcję gnieźnian.

Ostatecznie Mieszko rozgromił Wartę 7:0 pokazując przy tym "kawał" dobrej piłki. Było to siódme zwycięstwo z rzędu w siódmym meczu w IV lidze, a jeśli dodamy do tego dziesięć wygranych z rzędu w niższej klasie rozgrywkowej licznik tryumfów stoi obecnie na liczbie siedemnaście.

W tabeli gnieźnianie zdecydowanie liderują z dorobkiem 21 punktów i wyprzedzają o pięć "oczek" drugą Wartę.  Trzecia w tabeli Unia Swarzędz traci do Mieszka dziewięć punktów. Kolejnym rywalem mieszkowców będzie Huragan Pobiedziska. Mecz w niedzielę o godzinie 15.00 w Pobiedziskach.

Bramki: Gracjan Goździk 2x (22, 80), Marcin Trojanowski 2x (41, 60), Tomasz Kaźmierczak (20), Krzysztof Wolkiewicz (39), Tomasz Bzdęga (60 z karnego) - dla Mieszka

Mieszko: Wiktor Beśka, Marcin Tomaszewski (77 Paweł Siwka), Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski (76 Damian Garstka), Marcin Trojanowski (65 Adam Konieczny), Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Krzysztof Wolkiewicz, Tomasz Kaźmierczak (71 Filip Kruczyński)
tekst: KS Mieszko Gniezno