Logo

Wartościowy remis stellistek na inaugurację

Artykuł dodany: Poniedziałek, 11 września 2017
Wartościowy remis stellistek na inaugurację
REKLAMA

W sobotę pierwszy mecz w nowym sezonie rozegrały tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno. We własnej hali zremisowały z wyżej notowana drużyną AZS PWSiP Metal-Technik Łomża 5:5. Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg.

Rozpoczęło się niekorzystnie dla gospodyń. Najpierw Agata Klabińska uległa Joannie sokołowskiej 0:3, potem Magda Wysocka po mądrej i dojrzałej taktycznie grze pokonała Karolinę Łada 3:0. W kolejnej grze zastępująca Monikę Jacek najmłodsza zawodniczka w pierwszej lidze - Zuzanna Lewandowska przegrała 0:3 z Weronika Łubą. Trzeba powiedzieć, że Zuzia grała bez kompleksów dla bardziej doświadczonej przeciwniczki. W ostatniej przed deblami grze liderka gospodarzy - Paulina Nowacka przegrała po dramatycznym meczu z Moniką Żbikowską 2:3. W piątym secie Paulina prowadziła już 5:0, jednak nie dała rady dowieźć tej przewagi do końca. Kiedy wydawało się, że szala zwycięstwa przechyliła się zdecydowanie na korzyść gości, jakoś udało doprowadzić do wyrównania. Pierwsza gra deblowa: Klabińska-Lewandowska nie miał szans z Łubą i Ładą. Na pierwszym stole nasze zawodniczki przegrywały 2:1 w setach i 10:8 w czwartym secie. Jednak udało się wygrać ta partię czwartym i potem w piątym secie po 12:10. W kolejnej najważniejszej rundzie na drugim stole Magda Wysocka prowadziła już 2:0 w setach żeby doprowadzić do wyrównania 2:2 i wygrać 11:7 w piątym. Z kolei na pierwszym stole niemal cudu dokonała Agata Klabińska. Przegrywała 0:2 w setach i w trzecim 3:6. Nic się nie układało w grze Agaty. Dopiero po wzięciu czasu i zmianie taktyki zmienił się przebieg meczu i Agata wygrała w trzecim, czwartym i piatym secie 11:9. W tym momencie zrobiło się 4:4 na tablicy wyników. W ostatnich meczach Zuzia Lewandowska zgodnie z przewidywaniami nie dała rady Weronice Łada. I decydująca gra pomiędzy Paulina Nowacką z Joanna Sokołowską to prawdziwe nerwy. Lepiej poradziła sobie nasza zawodniczka wygrywając 3:1 w decydującym secie 12:10. Trzeba stwierdzić, że po nieudanym początku meczu remis z silnym zespołem z Łomży należy w tym składzie uznać z bardzo zadawalający. Mecz trwał ponad dwie i pół godziny. Kolejny mecz stellistki zgrają 28 września w Nadarzynie i potem 30 września w Gnieźnie z MRKS Gdańsk.

W sobotę w Czempiniu w turnieju wojewódzkim młodziczek Zuzanna Jasiecka zajęła 6 miejsce. Natomiast w niedzielę w Grand Prix Wielkopolski Juniorów drugie miejsce zajął Dariusz Sałamaszek, a trzeci był Dawid Balcerzak. Wygrał Patryk Pyśk z LKTS Luboń. Startowało 69 zawodników. Dariusz Sałamaszek awansował do finałów ogólnopolskich, które rozegrane zostaną w dniach 20 - 22 października w Brzegu Dolnym.
tekst: KS Stella Niechan Gniezno
foto: Paweł Balcerzak

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno