Logo

Hojne serca fanów żużla - akcja na rzecz Bartosza Labrenza

Artykuł dodany: Poniedziałek, 4 września 2017
Hojne serca fanów żużla - akcja na rzecz Bartosza Labrenza
REKLAMA

W trakcie meczu z Naturalną Medycyną PSŻ Poznań na stadionie obecni byli wolontariusze, którzy zbierali środki finansowe na leczenie Bartosza Labrenza. W październiku planowana jest operacja nóżek trzynastolatka. Akcja przy okazji derbów Wielkopolski spotkała się z dużym zainteresowaniem kibiców - fani żużla hojnie przekazywali swoje datki do puszek. W sumie udało się uzbierać 3 549,81 zł.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Bartek wraz z rodzicami obecny był na trybunach i dopingował gnieźnieńskie Orły w walce o finał 2. Ligi Żużlowej - cel został zrealizowany. Start wysoko pokonał Naturalną Medycynę PSŻ Poznań i już za tydzień czeka nas pierwszy mecz o awans do wyższej ligi. Dużym zainteresowaniem podczas zbiórki cieszyły się przede wszystkim postacie z Gwiezdnych Wojen. Osoby ucharakteryzowane na wzór bohaterów filmowej sagi, w efektownych strojach zwracały na siebie mocno uwagę.

Bartosz Labrenz ma jedną stopę szpotawą, a drugą koślawą. Dzięki wieloletniej, kosztownej rehabilitacji czworakuje. Obecnie jest w okresie dojrzewania, kości się rozrastają i dochodzi do coraz większego zniekształcenia stóp. Skutkuje to cierpieniem i płaczem podczas noszenia butów, co pomimo chęci uniemożliwia naukę chodzenia. Niestety, aby mógł sam stanąć na nogi potrzebna jest operacja stóp i specjalistyczne ortezy. W Polsce nie ma możliwości zoperowania jego nóżek. Jedyna nadzieja dla Bartusia to operacja przeprowadzona przez specjalistów w niemieckiej klinice - Schön Klinik Vogtareuth. Niestety, NFZ nie finansuje operacji przeprowadzonych za granicami kraju, rodzice dziecka zdani są na siebie oraz dobre serca osób wspierających.

Koszt operacji i ortez w Niemczech to 115 400 złotych. Darowiznę można wpłacać na konto fundacji: BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, nazwa odbiorcy: Fundacja dzieciom "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ" UL. ŁOMIAŃSKA 5 01-685 WARSZAWA, tytułem: 4229 LABRENZ BARTOSZ - DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA

Zbiórka środków trwa również w internecie, na portalu siepomaga.pl/pomocdlabartka. Niebawem do nabycia będą gadżety przekazane m.in. przez uczestników finału cyklu Speedway Best Pairs. Całkowity dochód z ich sprzedaży również zasili konto Bartka w fundacji "Zdążyć z pomocą".
tekst: GTM Start Gniezno
foto: GTM Start Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno