Logo

REKLAMA
Plik banneru

Piknik Sąsiedzki na Ustroniu

Artykuł dodany: Czwartek, 24 sierpnia 2017
Piknik Sąsiedzki na Ustroniu
REKLAMA

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Dom Tęcza" prowadzonego przez Stowarzyszenie MAKI serdecznie zapraszają mieszkańców os. Ustronie na "PIKNIK SĄSIEDZKI". Odbędzie się on dnia 6.09.2017r. w ogrodzie przy budynku ŚDS, który znajduje się przy ulicy Sikorskiego 12 w Gnieźnie w godzinach 10 - 12.30. W razie niepogody piknik się nie odbędzie.

Środowiskowy Dom Samopomocy "Dom Tęcza" działa na teranie miasta Gniezna od roku 2009. Powstał z inicjatywy rodziców osób niepełnosprawnych należących do Stowarzyszenia MAKI. ŚDS "Dom Tęcza" otacza opieką i rehabilitacją społeczną dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym, umiarkowanym i lekkim z terenu miasta Gniezna.

Zajęcia w ŚDS znajdującego się przy ulicy Sikorskiego 12 prowadzone są przez terapeutów, pedagogów, rehabilitanta oraz psychologa w kilku pracowniach (krawieckiej i filcu, technik różnych i drewna, gospodarstwa domowego, komputerowej z reedukacją oraz papieroplastycznej) codziennie w godzinach 7.00 - 15.00, prowadzone są również zajęcia dodatkowe m.in. polisensoryczne, kulturalne, edukacyjne oraz sportowe.

Uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy "Dom Tęcza" są dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Pragną być traktowane jak inni członkowie naszego społeczeństwa i mieć takie same prawa. Często z racji swojej niepełnosprawności spotykają się z niezrozumieniem czy nawet odrzuceniem, które jest spowodowane obawom przed nieznanym. Poprzez organizowanie takich inicjatyw jak "PIKNIK SĄSIEDZKI" osoby niepełnosprawne będą mogły uczestniczyć w życiu społecznym, a przede wszystkim sami będą je tworzyć. Uczestnicy ŚDS dla przybyłych gości przygotowali wiele ciekawych atrakcji. Całemu przedsięwzięciu będą towarzyszyły motywy ludowe, zarówno wystój pikniku, stroje jak i zabawy. Osoby niepełnosprawne poprowadzą warsztaty robienia korali, przeprowadzą konkurencje sportowe z ziemniakami. Ciekawą atrakcją będzie również Zumba, zawierająca elementy tańca ludowego, którą poprowadzi zaprzyjaźniona instruktorka Monika Dąbek-Gadzińska. Podopieczni ŚDS poczęstują swoich gości własnoręcznie przygotowanymi słodkimi wypiekami. Będzie można również spróbować swojskiego chleba ze smalcem i ogórkiem jak i sałatki ziemniaczanej - te potrawy również przygotują osoby niepełnosprawne. Jednak najważniejszym elementem będzie samo przebywanie i rozmowa z osobami niepełnosprawnymi. Takie spotkanie spowoduje, że osoby niepełnosprawne nie tylko własnoręcznie przygotują i poprowadzą spotkanie. W ten sposób będą mogli poznać nowych ludzi, nawiązać nowe znajomości. Będą czuli się ważni i odpowiedzialni, ale też ich praca i zaangażowanie włożenie w przygotowanie całego spotkania zostanie doceniona kiedy zobaczą ludzi, którzy chętnie ich odwiedzają i chcą z nimi spędzać czas. Przybyli goście - zaproszeni sąsiedzi z pobliskich bloków, którzy na co dzień widzą osoby niepełnosprawne mijane na ulicy poznają je bliżej. Dowiedzą się co osoby niepełnosprawne każdego dnia robią w ŚDS i na czym polega ich praca. Będą mogli się przekonać, że są to takie same osoby jak my wszyscy. Poznają je bliżej dzięki czemu w przyszłości taka forma integracji będzie odbywać się naturalnie i z dużą przyjemnością dla całego społeczeństwa.
tekst: Informacja prasowa
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno