Logo

REKLAMA
Plik banneru

Rajd rowerowy i Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego

Artykuł dodany: Wtorek, 22 sierpnia 2017
Rajd rowerowy i Narodowe Czytanie
REKLAMA

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" Gniezno, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Gnieźnie, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zapraszają 2 września 2017 roku na Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Najodpowiedniejszą scenerię do czytania fragmentów "Wesela" zapewni Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach.

W samo południe w Kościele z Wartkowic zabrzmią fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego i "Chłopów" Władysława Reymonta. Pasjonatów turystyki rowerowej zachęcamy do wzięcia udziału w Rajdzie Rowerowym "Rowerem na "Wesele" według Stanisława Wyspiańskiego (regulamin Rajdu do pobrania ze strony http://gniezno.pbp.poznan.pl/). Mile widziane są również osoby, które indywidualnie dotrą do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego.

Jeżeli "Wesele", to i weselne stroje. Zachęcamy do założenia stroju weselnego nawiązującego do treści dramatu Wyspiańskiego. Najciekawsze i najoryginalniejsze zostaną nagrodzone. Organizatorzy tego niecodziennego spotkania przygotowali także inne atrakcje: krótki wykład na temat symboliki i malarstwa w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego, spacer z przewodnikiem po WPE, ucztę weselną w karczmie przy herbatkach ziołowych i placku drożdżowym, okolicznościową ekspozycję przygotowaną przez WPE i PBP.

Tego dnia indywidualnych uczestników i grupy obowiązują bilety wstępu do WPE (12.00 - normalny i 6.00 ulgowy).
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno