Logo

Katastrofalne skutki nawałnicy! Ratownicy szukają 6 osób w Jeziorze Niedzięgiel!

Artykuł dodany: Piątek, 11 sierpnia 2017
Katastrofalne skutki nawałnicy! Ratownicy szukają 6 osób w Jeziorze Niedzięgiel!
REKLAMA

Skutki nawałnicy, która przeszła nad powiatem gnieźnieńskim są wręcz katastrofalne. Większość miejscowości została pozbawiona energii elektrycznej. W Skorzęcinie na Jeziorze Niedzięgiel przewróciła się łódź, na pokładzie której było 6 osób. Powalone drzewa utrudniają dojazd służb ratunkowych. W Kędzierzynie, w lesie pojawił się ogień. Na razie nie wiemy na ile poważny jest ten pożar. Setki powalonych drzew blokuje drogi. W okolicach ulicy Kłeckoskiej w Gnieźnie drzewo spadło na garaż, praktycznie zupełnie go niszcząc. Kilka domów dalej silny wiatr wyrwał okno dachowe i zerwał część poszycia. W gnieźnieńskim szpitalu spadł sufit raniąc jednego z funkcjonariuszy Policji. Drzewo przewróciło się również na bramę wjazdową Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Ulica Chrobrego została praktycznie spustoszona przez wichurą. Powyrywane są parasole, poprzewracane ogródki.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Na trasie między Czerniejewem a Wrześnią kilkanaście drzew przewróciło się na drogę, przygniatając samochody. Uwięzione osoby nie mogły dodzwonić się na numer alarmowy i wysłały rozpaczliwy apel o pomoc za pomocą facebooka. W Zdziechowie wyrwało okno dachowe w jednym z gospodarstw. Płoną stogi oraz kilka budynków. Na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Jolenty w Gnieźnie piorun uderzył w mężczyznę. Na ul. Dalkoskiej dachówki spadały na chodnik i samochody, wybijając szyby. W jednej z kamienic wiatr wyrwał okna na klatce schodowej. W Dobiejewie zerwało dach z domu. Piorun uderzył w katedrę. Poważnie uszkodzony jest dach, w którym powstała wyrwa o średnicy kilku metrów. Wokół bazyliki nie uchowało się praktycznie żadne drzewo w całości. Na terenie Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" w Gnieźnie powalone drzewa zablokowały wjazd. Przy ul. Fabrycznej wiatr porwał halę produkcyjną. Konstrukcja zniknęła w kilka sekund. Z dawnej jednostki wojskowej przy ul. Wrzesińskiej zerwało dach, który upadając powybijał okna w budynkach od strony ul. Grunwaldzkiej oraz zniszczył zaparkowane auta. Na os. Winiary przewróciła się wiata na przystanku autobusowym. Budynek przy ul. Żabiej również stracił dach. Płot okalający boisko Orlik przy ul. Wschodniej runął na ziemię. W Modliszewku także zerwało dach z bloku.
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnicy

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (5)

Tiger
15.08.2017 12:08

gdzie są teraz ci ekolodzy co tak tych drzew bronili niech teraz idą je posprzątać

Odpowiedz
Schredder
12.08.2017 13:40

To wina PiS. Za po tak nie wiało...

Odpowiedz
XyzA
12.08.2017 08:43

Jeszcze nie widziałam takie nawałnicy nigdy w życiu. To co praktycznie nadeszło w kilka minut a później w sekundy to było coś strasznego.

Odpowiedz
Erni
12.08.2017 07:04

Jelonek mocno przerzedzony, ale trasa Gniezno - Witkowo przejezdna. Cmentarz przy Witkowskiej wygląda jak las :/ Rejon dworca, park Kościuszki - masakra...

Odpowiedz
Wszok
11.08.2017 22:31

Chyba najstraszniejsza nawałnica jaką widziałem.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno