Logo

Trwają prace związane z odwodnieniem terenu dzielnicy Kawiary-Osiniec

Artykuł dodany: Piątek, 11 sierpnia 2017
Trwają prace związane z odwodnieniem terenu dzielnicy Kawiary-Osiniec
REKLAMA

Miasto Gniezno pozyskało środki zewnętrzne na kolejne działania mające na celu zwiększenie retencji wód powierzchniowych dzielnicy Kawiary-Osiniec. Jest to konieczne nie tylko dla bezpieczeństwa mieszkańców tego terenu, ale także ze względu na istniejącą już w tym rejonie zabudowę przemysłową Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W związku z tym, w roku 2016 Miasto Gniezno zleciło opracowanie dokumentacji dla projektu pod nazwą "Uregulowanie stosunków wodnych w terenie strefy przemysłowej w dzielnicy Kawiary". Obejmuje ona wykonanie między innymi 3 zbiorników retencyjnych, poszerzenie 2 koryt rowów melioracyjnych, odbudowę koryt rowów oraz przebudowę przepustu w ulicy Cegielskiego. Przepust o średnicy 1,2 m został wykonany już w 2016 roku.

Obecnie realizowany jest kolejny etap tej inwestycji. Obejmuje on budowę zbiornika retencyjnego o powierzchni 1,3 ha i pojemności 6.100 m3, odbudowę rowu (97m) i jego rozbudowę do koryta dwudzielnego (125m) oraz budowę 2 przepustów. Równocześnie na bieżąco monitorowana jest rzeka Wełna, a problemy z odpływem wód przekazywane są do Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu.

Całkowity koszt budowy zbiornika wraz z infrastrukturą towarzyszącą to 640 tysięcy złotych. Na realizację tego działania Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przyznał Miastu Gnieznu dofinansowanie w formie pożyczki z możliwością umorzenia do 40%.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno