Logo

Rekolekcje dla osieroconych rodziców

Artykuł dodany: Czwartek, 10 sierpnia 2017
Rekolekcje dla osieroconych rodziców

Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Gnieźnie organizuje pod koniec sierpnia rekolekcje dla rodziców, którzy stracili dziecko. "Nie damy łatwych odpowiedzi, nie gwarantujemy, że wszystko się zmieni, ale chcemy się spotkać, pokornie słuchać, być blisko Boga i siebie nawzajem" - mówi ks. Wojciech Rzeszowski, dyrektor CEF i organizator rekolekcji.

Śmierć dziecka to jedno z najtrudniejszych doświadczeń, które bardzo trudno jest przyjąć. Towarzyszy mu ból, którego nie zrozumie nikt, kto go nie przeżył. Dlatego rodzice w żałobie - nawet mimo wsparcia najbliższych i przyjaciół - często czują się osamotnieni, zagubieni i niezrozumiani. Rekolekcje mają dać im poczucie bliskości i obecności w cierpieniu, mają być miejscem spotkania, nie po to, by ten ból zrozumieć, bo po ludzku jest to niemożliwe, ale po to, by spojrzeć na cierpienie i tajemnicę śmierci z nadzieją i w świetle wiary - tłumaczy ks. Rzeszowski.

Spotkanie potrwa trzy dni. Rozpocznie się w piątkowy wieczór 25 sierpnia, a zakończy w niedzielę 27 sierpnia. CEF gwarantuje nocleg i posiłki. Zgłaszać się można do 24 sierpnia za pośrednictwem strony internetowej www.cef.gniezno.pl, wysyłając online FORMULARZ zgłoszeniowy znajdujący się w zakładce "kalendarium". Można również zadzwonić pod numer 608 801 208 lub zgłosić się mailowo: kontakt@cef.gniezno.pl

W czasie rekolekcji obok modlitwy i medytacji biblijnej będzie też czas na rozmowę z księdzem lub psychologiem, na bycie z innymi, którzy przeszli podobną drogę. Pomocą może być także refleksja nad problemem przeżywania śmierci i żałoby. Samo jej rozumienie - jak dodaje dyrektor CEF - oczywiście nie uleczy bólu, ale może pomóc go dźwigać. Śmierć najbliższych, a zwłaszcza śmierć dziecka to doświadczenie trudne do udźwignięcia, które zawsze rodzi pytania o sens. Dlaczego właśnie moje dziecko? Dlaczego teraz? Czy Bóg tak chciał? Jak poradzić sobie z bólem? Na te pytania po ludzku nie ma odpowiedzi. I my jej nie próbujemy dawać. Raczej chcemy być blisko osób w cierpieniu, słuchać i być, spoglądać na tajemnicę śmierci w świetle wiary. Wiara pozwala zobaczyć, jak mówi mszalna prefacja, że życie zmienia się, ale się nie kończy. W perspektywie wiary wspólnota nadal jest możliwa, pozwala czuć bliskość i duchową jedność. Wiara daje nam też nadzieję spotkania w Domu Ojca - mówi ks. Rzeszowski.

Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Gnieźnie mieści się w odnowionym budynku obok seminarium, a jego celem jest szeroko rozumiana praca formacyjna i edukacyjna. Placówka, obok własnej oferty, przyjmuje również grupy duszpasterskie z własnym programem i jest otwarta na różne inicjatywy. W wakacje odbyły się tam już rekolekcje biblijne dla osób świeckich, rekolekcje kapłańskie, dla rodzin i osób konsekrowanych.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno