Logo

Winda dla Damiana Julkowskiego!

Artykuł dodany: Środa, 9 sierpnia 2017
Winda dla Damiana Julkowskiego!
REKLAMA

Historię Damiana Julkowskiego opisywaliśmy już kilka razy. 20-latek jest sparaliżowany i porusza się na wózku. Dzięki jednej ze zbiórek charytatywnych otrzymał wózek z napędem elektrycznym. Niestety jest on zbyt ciężki, żeby mogła znieść go jedna osoba. Damian mieszka na pierwszym piętrze w bloku. Niezbędna jest winda. Koszt takiej instalacji to 150 tys. zł.

Nazywam się Damian Julkowski, mam 20 lat i mieszkam w Gnieźnie. Do 28 stycznia 2011 roku byłem zwyczajnym zdrowym chłopakiem, który uwielbiał grać z kolegami w piłkę nożną, a także jeździć na rowerze. Miałem wiele marzeń i celów, do których osiągnięcia miałem zamiar dążyć. Niestety właśnie tego dnia, 28 stycznia 2011 r. moje życie diametralnie się zmieniło, nagle zacząłem tracić czucie i władzę w rękach, po chwili także w nogach. Trafiłem do szpitala gdzie przestałem oddychać, w ciągu około 2-3 godzin zostałem całkowicie sparaliżowany, a oddychał za mnie respirator. Podczas pobytu w szpitalu dowiedziałem się także, że zmarł mój ojciec, co jeszcze bardziej mnie dobiło. Po długim pobycie w szpitalu zacząłem intensywną i kosztowną rehabilitację i walkę o powrót do zdrowia. Oddycham już samodzielnie, ruszam głową, a także trochę jedną ręką. Niestety w dalszym ciągu jestem sparaliżowany i przykuty do łóżka. Nie jest łatwo, jednak staram się nie załamywać i walczyć o powrót do zdrowia. W całej tej sytuacji wspiera mnie mama, siostry oraz najbliższa rodzina i przyjaciele. Mieszkam z moją mamą w małym mieszkaniu w bloku bez windy.

Uwielbiam wychodzić na spacery z mamą, jednak jest to bardzo trudne, ponieważ ja i wózek sporo ważymy. Aby mnie znieść po schodach potrzeba dwóch silnych mężczyzn. Sąsiedzi starają się pomagać mi w wyjściu na dwór, ale wiadomo, że każdy pracuje i ma też swoje sprawy.  Chciałbym stać się bardziej niezależny i móc częściej wychodzić na dwór. Umożliwi mi to specjalna winda zewnętrzna. Niestety koszt takiej windy jest bardzo duży, a PCPR niestety nie dofinansowuje takich inwestycji, dlatego właśnie postanowiłem spróbować założyć zbiórkę tutaj.

Koszt budowy takiej windy to blisko 150 tysięcy złotych. Zdaję sobie sprawę, że ta kwota jest olbrzymia, jednak wierzę, że jest wielu ludzi o dobrych sercach, którzy będą mi w stanie pomóc.

Dla wielu ludzi możliwość wyjścia na dwór nie jest niczym wyjątkowym, jednak w mojej sytuacji to dla mnie bardzo ważne. Nie wyobrażam sobie bycia uwiezionym w czterech ścianach. Chciałbym jak najczęściej wychodzić na spacery, bo dzięki temu mam okazję poznać nowych ludzi, a także podziwiać piękno natury. Dlatego też z całego serca bardzo proszę wszystkich o pomoc i dokonanie wpłaty oraz udostępnienie tej zbiórki.

Im więcej osób udostępni tą zbiórkę, tym większe będzie grono ludzi, którzy to zobaczą oraz nie pozostaną obojętni i zdecydują się mi pomóc. 

Kwota zebrana podczas tej zbiórki zostanie w całości przeznaczona na windę, a ewentualna nadwyżka zostanie przeznaczona na przystosowanie łazienki tak, abym mógł wziąć prysznic a nie musiał być myty w misce wody w łóżku jak dotychczas.

Jeszcze raz z całego serca proszę ludzi dobrej woli o pomoc mi w pokonaniu bariery architektonicznej jaką są schody. Liczy się każda, nawet najmniejsza wpłata. Wierzę, że wspólnie działając uda się uzbierać tą kwotę i wybudować potrzebną mi windę.
 
Zbiórkę można wesprzeć tutaj: https://pomagam.pl/damianowi-ztzpev9a
tekst: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Irena
14.08.2017 17:32

zgadza sie,

Odpowiedz
Sławek
13.08.2017 14:35

Kazdy pracujacy w gnieznie niech wplaci po 5 zl i sie uzbiera nawet wiecej

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno