Logo

Zero tolerancji dla wykroczeń w parkach

Artykuł dodany: Środa, 9 sierpnia 2017
Zero tolerancji dla wykroczeń w parkach
REKLAMA

Straż Miejska w Gnieźnie zapowiedziała, że będzie bezlitosna, jeśli chodzi o wybryki chuligańskie i wykroczenia porządkowe na terenach rekreacyjnych naszego miasta. Niemalże codzienne służby w parkach, przy skwerach, czy nad jeziorami ujawniały sprawców wykroczeń porządkowych w zakresie zaśmiecania niedopałkami, butelkami czy puszkami po napojach alkoholowych oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W samym tylko lipcu i z początkiem sierpnia 2017 roku funkcjonariusze podejmowali kilkadziesiąt interwencji własnych, ze zgłoszeń obywateli, a także po obserwacji operatorów monitoringu. Ukarano mandatami 29 sprawców za zaśmiecanie i spożywanie alkoholu tylko w tych wymienionych miejscach, skierowano 3 wnioski o ukaranie do sądu wobec tych, którzy odmawiali przyjęcia mandatów. Strażnicy proszą mieszkańców naszego miasta o jeszcze więcej zgłoszeń, o natychmiastowe powiadamianie telefoniczne pod nr tel. 604 512 000 lub 997, za każdym razem gwarantują anonimowość.

Jednocześnie Strażnicy Miejscy zwracają się z apelem do naszych mieszkańców o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy niszczenia roślinności w Parku Kościuszki w nocy 12 lipca 2017 roku, około godziny 00.40. Młody mężczyzna, z wyglądu około 20 lat, ubrany w bluzę z literą "M" najpierw kopał w rośliny, a potem wyrwał przymocowany przewód nawadniający, uszkadzając świeżo posadzoną zieleń. Grozi mu mandat karny do 500 złotych, kara grzywny nawet do 1000 złotych lub kara nagany. W tym wypadku kamery monitoringu parku zarejestrowały dewastatora. Monitoring jest pomocny w takich działaniach, tak jak chociażby 17 lipca 2017 roku, kiedy to operator zarejestrował spożywanie alkoholu, oddawanie potrzeby fizjologicznej i zaśmiecanie butelkami przez siedemnastolatka na Dolinie Pojednania. Czasem pomoc mieszkańców jest jednak niezbędna.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (4)

Nelson
11.08.2017 20:23

Zero tolerancji dla patoli ale patol z czarnym paskiem na oczach! Pytam sie po co!!!???

Odpowiedz
Olioli
11.08.2017 17:44

A może to konsekwencje bezstresowego "chowu".Teraz to nawet nie można młodzieży uwagi zwrócić,bo można przypadkiem w "czachę zarobić"

Odpowiedz
Tomfaj
11.08.2017 10:28

Na rynku powinien stać pręgierz i za takie coś powinna być kara publicznej chłosty. Może jakby taki cep raz dostał porządny łomot to by coś w tym pustym łbie zostało. Przeraża mnie ten brak szacunku i poszanowania dla "dobra wspólnego" , dewastacja, niszczenie i malowanie sprayami itp. Komu to przeszkadza. Przecież to jest zrobione z naszych podatków, za nasze i naszych rodziców ciężko zarobione pieniądze. Czy w szkole i w domu nie uczą poszanowania. Czasem aż ręce opadają.Brak słów...

Odpowiedz
Mieszkaniec
09.08.2017 16:42

Bardzo dobrze temu pajacowi mam nadzieję ze to czyta ale i tak pewnie się zastanawia co on takiego zrobił ze go opisali

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno