Logo

Udana inauguracja sezonu w wykonaniu piłkarzy Mieszka

Artykuł dodany: Wtorek, 8 sierpnia 2017
Udana inauguracja sezonu w wykonaniu piłkarzy Mieszka
REKLAMA

Bardzo udanie zainaugurowali nowy sezon w grupie północnej IV ligi piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. W meczu inaugurującym rozgrywki 2017/2018 podopieczni Mariusza Bekasa pokonali bardzo pewnie w Kórniku tamtejszą Kotwicę 3:0 (1:0).

Sobotnie zwycięstwo jest tym cenniejsze, gdyż odniesione na boisku drużyny, która obok Mieszka wymieniana jest w gronie zespołów, które walczyć będą o najwyższe miejsca w tabeli. Na dodatek nasza drużyna wystąpiła w osłabionym składzie, gdyż zabrakło w jej szeregach pauzującego za kartki z ubiegłego sezonu Marcina Trojanowskiego.

Pierwsza połowa sobotniego meczu to przewaga gości, którzy mieli więcej "z gry", ale długo nie mogli znaleźć recepty na defensywę Kotwicy. Pierwszy gol padł dopiero w 41 minucie, kiedy to podanie głową Gracjana Goździka na gola zamienił Damian Pawlak. Warto dodać, że obaj debiutowali w sobotę w biało-niebieskich barwach. W ten sposób do przerwy gnieźnianie prowadzili różnicą jednej bramki.

Druga odsłona rozpoczęła się wyśmienicie dla Mieszka. Już w 47 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawlaka, bardzo ładnym strzałem głową popisał się Tomasz Kaźmierczak i podopieczni Mariusza Bekasa prowadzili już 2:0. Wynik tego spotkania ustalony został w samej jego końcówce, kiedy to strzałem z dystansu Adama Bibę zaskoczył Krzysztof Wolkiewicz.

Tym samym gnieźnianie wygrali pewnie, różnicą trzech bramek, na bardzo gorącym kórnickim terenie, co jest dobrym prognostykiem na kolejne mecze. Po tej wygranej mieszkowcy mają w swoim dorobku 3 punkty i zajmują w tabeli czwarte miejsce.

Kolejny pojedynek zespół ze Strumykowej rozegra także na wyjeździe. W najbliższą sobotę o godzinie 15.00 rywalem beniaminka z Gniezna będzie w Szydłowie tamtejsza Iskra.

Bramki: Damian Pawlak (41), Tomasz Kaźmierczak (47), Krzysztof Wolkiewicz (90) - dla Mieszka
"Mieszko": Wiktor Beśka - Marcin Tomaszewski, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski - Filip Kruczyński (46 Tomasz Kaźmierczak), Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk (83 Adam Konieczny), Krzysztof Wolkiewicz - Damian Pawlak (88 Damian Garstka)
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno