Logo

Moc atrakcji z okazji Święta Wojska Polskiego

Artykuł dodany: Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Moc atrakcji z okazji Święta Wojska Polskiego
REKLAMA

Militaria będą tematem przewodnim weekendu 12-13 sierpnia w Pierwszej Stolicy Polski. W związku ze zbliżającym się Świętem Wojska Polskiego, na płycie gnieźnieńskiego Rynku zaprezentują się jednostki mundurowe i grupy paramilitarne; koncert zagra również Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Sobotnie atrakcje, organizowane przez Urząd Miejski we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie, rozpoczną się od godziny 14.00. Jednostki 33. Bazy i 3. Skrzydła lotnictwa Transportowego w Powidzu przedstawią swój sprzęt i opowiedzą o swojej codziennej pracy. Przedstawiciele WKU Konin będą zachęcać do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego, a gnieźnieńscy policjanci zademonstrują zdolności grupy realizacyjnej. Dodatkowo członkowie Związku Strzeleckiego "Strzelec" Rzeczypospolitej Polskiej będą prezentować pokazy musztry. O  godz. 17.00 z koncertem wystąpi 34-osobowy Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Program wydarzeń niedzielnych przygotowało z kolei Stowarzyszenie "Garnizon" Gniezno, w ramach dotacji z budżetu Miasta Gniezna. Od godziny 13.00 na Rynku oglądać będzie można pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz wysłuchać koncertów dwóch orkiestr dętych.
Ostatnią z atrakcji będzie inscenizacja walk z okresu powstania warszawskiego na terenie gnieźnieńskiej parowozowni przy ul. Składowej (godz. 18.00).

Zwieńczeniem uroczystości będzie msza z okazji Święta Wojska Polskiego, we wtorek 15 sierpnia, o godzinie 12.15 w gnieźnieńskim kościele garnizonowym.

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno