Logo

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zakończyło półkolonie

Artykuł dodany: Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zakończyło półkolonie

Po raz 23 Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie zorganizowało akcję letniego wypoczynku w formie półkolonii dla 490 dzieci z terenu gminy Niechanowo, Witkowo, Gołańcz i Miasta Gniezna.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W okresie od 17-28 lipca zorganizowano dwutygodniowy turnus półkolonijny dla dzieci z gminy Niechanowo (150 osób), gminy Witkowo (140 osób) i miasta Gniezna (100 osób). Wcześniej dla 100 dzieci w okresie od 3 do 14 lipca zorganizowano półkolonie na terenie gminy Gołańcz. "Dajmy Szansę" - pod takim hasłem przeprowadzono na terenie miasta Gniezna półkolonie w czterech gnieźnieńskich placówkach - w SP Nr 5, Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy SP Nr 12, SP Nr 9 i przy ul. Wrzesińskiej. Półkolonie realizowano ze środowiskowym programem profilaktycznym z udziałem min. specjalistów prowadzących ciekawe zajęcia warsztatowe. Głównym celem tej inicjatywy była promocja zdrowego życia, aktywnego trybu spędzania czasu wolnego w miejscu zamieszkania jako alternatywa dla różnych uzależnień. W ramach realizowanego programu dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji w Gnieźnie, jak i w najbliższej okolicy. W ramach programu uczestnicy wzięli udział w warsztatach w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku, zwiedzano Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Mogilnie, na sportowo w Regionalnej Spartakiadzie Półkolonii w Niechanowie, zażywano kąpieli na otwartym basenie we Wrześni i basenie GOSiR. Warsztaty w Bibliotece Publicznej i jej filiach, zajęcia na kręgielni NEST i Ośrodku Jazdy Konnej "Master", gnieźnieńskie Schronisko dla Zwierząt, warsztaty mydlarskie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, mini spartakiady sportowo - rekreacyjne, projekcja filmu w kinie Helios, Strefa Aktywnego Wypoczynku, Piknik Kulturalny Półkolonii, Muzeum Zabytków Kultury Technicznej to miejsca i atrakcje w których uczestniczyli gnieźnieńscy półkoloniści.

Natomiast pod hasłem "Sport - Uśmiech - Zabawa" organizowane były półkolonie w gminie Witkowo i Niechanowo. W gminie Witkowo realizowano półkolonie w Ruchocinku, Mielżynie, Gimnazjum Witkowo i Małachowie. Najciekawsze atrakcje programowe objęły min. wyjazdy do kina - Centrum Kultury w Witkowie na poranki kinowe, wyjazdy na basen do Wrześni, wyjazdy do Gimnazjum im A. Borysa w Witkowie - spotkania z animatorami cyrku oraz Dj Piżama Party, Sportowa Spartakiada Półkolonistów, spotkania z leśnikiem i dietetykiem, wyjazd do Pobiedzisk do "Grodu Pobiedziska" i do Niechanowa na Półkolonijną Spartakiadę, zajęcia w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego z policjantami z Gniezna i Witkowa oraz w zakresie ochrony przeciwpożarowej ze strażakami z PSP Gniezno i OSP Niechanowo, także podczas spartakiady w Niechanowie.

Półkoloniści gminy Niechanowo swój program realizowali na wrzesińskim otwartym basenie, który corocznie sprawia uczestnikom największą radość. Był także wyjazd do kina we Wrześni i Witkowie, spotkania z przedstawicielami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w zakresie bezpieczeństwa dzieci na wsi, udział w spartakiadzie Regionalnej Spartakiadzie Półkolonii oraz liczne zajęcia kulturalne kulinarne i sportowo - rekreacyjne organizowano na terenie swoich placówek.

Regionalna Spartakiada Półkolonii "Sport Uśmiech Zabawa" zorganizowana pod patronatem pani Krystyny Łybackiej poseł do Parlamentu Europejskiego była miejscem wspólnego spotkania się wszystkich półkolonijnych placówek a gościem specjalnym był Marian Sypniewski - olimpijczyk , mistrz świata we florecie, który odwiedził dzieci na zaproszenie Tadeusza Tomaszewskiego - Przewodniczącego Komisji Współpracy z Olimpijczykami PKOL.

Koordynatorami odbytych półkolonii byli: Arleta Bekas (Witkowo), Barbara Ostojska (Niechanowo), Barbara Senger (Gołańcz), Anna Stanowska i Stanisław Dolaciński (Miasto Gniezno). Zorganizowane półkolonie "Sport - Uśmiech - Zabawa 2017" i "Dajmy Szansę 2017" zrealizowane zostały we współpracy i przy wsparciu finansowym samorządu miasta Gniezna, gminy Witkowa Niechanowo i Gołańcz. Uśmiechnięte i zadowolone buzie dzieci - to chyba największe podziękowanie jakie możemy otrzymać za naszą wspólną wakacyjną na półkoloniach przygodę.

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie wyraża serdeczne podziękowanie za wsparcie finansowe półkolonii samorządom gmin Niechanowo, Witkowo, Gołańcz i miasta Gniezna. Wielkopolskiemu Zrzeszeniu LZS w Poznaniu, Komendzie Powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, Automobilklub Wielkopolski, OSP Niechanowo oraz darczyńcom i wolontariuszom bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe, rzeczowe oraz bezpośrednie zaangażowanie w uatrakcyjnienie programu w czasie trwanie półkolonii.
tekst: SMW
foto: SMW

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno