Logo

Jakub Gewert ze zmiennym szczęściem w Mrągowie

Artykuł dodany: Sobota, 5 sierpnia 2017
Jakub Gewert ze zmiennym szczęściem w Mrągowie
REKLAMA

Po 2 tygodniowej przerwie w startach i historycznym udziale w turnieju Poznań Open, Jakub Gewert udał się do Mrągowa na Mazury, aby wziąć udział w międzynarodowym turnieju mężczyzn WARMIA I MAZURY OPEN z pula nagród $15,000. Zawody były bardzo mocno obsadzone, na czele z najlepszymi tenisistami z Polski jak i z całego świata.

W pierwszej rundzie eliminacji Gewert pokonał Mikołaja Wrzoła 6-1 6-4 sklasyfikowanego obecnie na 13 miejscu w rankingu polskiego związku tenisa w kategorii mężczyzn. Mecz rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Gnieźnianina, który wygrał pierwszego seta 6-1 i w drugim secie prowadził 3-0. Nagle przeciwnik zaczął grać bardziej agresywnie i wyszedł na prowadzenie 4-3. Na szczęście Jakub potrafił opanować nerwową sytuację i zwyciężył ostatecznie w drugim secie 6-4.

W drugiej rundzie na Gewerta czekał również wymagający przeciwnik. Był nim Michał Sikorski sklasyfikowany w pierwszej dziesiątce w kraju. Niestety po 3,5 godzinnej w walce, w potężnym upale zwyciężył Sikorski 5-7 6-4 3-6. Podczas meczu wyraźnie było widać braki kondycyjne u naszego zawodnika. Ponadto po zakończeniu pierwszego seta, Gnieźnianin poprosił na kort fizjoterapeutę zgłaszając kontuzje pleców. Masaże specjalisty okazały się na tyle skuteczne, aby wygrać drugiego seta, lecz ból fizyczny i zmęczenie organizmu nie pozwoliły na wygranie trzeciego seta i ostatecznie Gewert musiał uznać wyższość przeciwnika.

Zawody w Mrągowie można uznać za udane, ponieważ Gnieźnian wygrał swój kolejny pojedynek w zawodowym cyklu ITF Futures. Kolejnym turniejem Gewerta będzie prawdopodobnie turniej Talex Open, który będzie rozgrywany w Poznaniu od 18 sierpnia z pulą nagród $25,000.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno