Logo

Awaria zapór na przejeździe kolejowym, na którym zginęła rodzina

Artykuł dodany: Czwartek, 3 sierpnia 2017
Awaria zapór na przejeździe kolejowym, na którym zginęła rodzina
REKLAMA

Kilkanaście lat temu na przejeździe kolejowym w Szczytnikach Duchownych zginęły trzy osoby wracające samochodem z kościoła. Powód: wysoka trawa i zarośla ograniczające widoczność. Od kilku lat przejazd posiada automatyczne zapory. W niedzielę nastąpiła jednak awaria.

Jedna z naszych czytelniczek poinformowała nas o awarii zapór na przejeździe kolejowym w Szczytnikach Duchownych. Jako dowód otrzymaliśmy zdjęcia, an którym widać przejeżdżający pociąg i podniesione rogatki. Poprosiliśmy PKP o komentarz do tej sytuacji. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Uprzejmie informuję, że sytuacja opisana przez Pana Redaktora, zgodnie z naszą dokumentacją, miała miejsce 30 lipca 2017 r. Około godz. 10.45 nastąpiła na przejeździe awaria urządzeń sterowania rogatkami. Natychmiast zostały wprowadzone procedury bezpieczeństwa polegające na ograniczeniu prędkości jazdy pociągów do 20 km/h. Maszyniści ostrzegali także użytkowników drogi sygnałem dźwiękowym.  Zapewniało to pełne bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego. Natychmiast nasi monterzy przystąpili do usunięcia usterki. Po około 50 minutach usunięto awarię urządzeń rogatkowych i przywrócony został normalny ruch pociągów. 
Zbigniew Wolny
Zespół Prasowy
Wydział Komunikacji i Promocji w Regionach
Biuro Komunikacji i Promocji
Centrala
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Kate
12.08.2017 05:06

Zawsze zatrzymuje się na przejeździe kolejowym. Zapory to jest tylko urządzenie które w każdej chwili może nawalić. Dróżnik też nie daje gwarancji ponieważ może w każdej chwili zejść. Na przejeździe kolejowym licz tylko na siebie i swoj rozsądek.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno