Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kobieta utonęła na żwirowni w Cielimowie

Poniedziałek, 31 lipca 2017
  • Kobieta utonęła na żwirowni w Cielimowie

Dzisiaj ok. godz. 19.00 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o utonięciu na terenie zalanej żwirowni w Cielimowie. Na miejsce wysłano Policję, Pogotowie Ratunkowe oraz zastępy Straży Pożarnej z Gniezna, Niechanowa, Witkowa oraz Poznania. Ofiarą okazała się 19-letnia kobieta, mieszkanka Żydowa.

Po otrzymaniu informacji o osobie, która nie wyszła z wody po kąpieli dyżurny Straży Pożarnej natychmiast wysłał na miejsce zastępy PSP Gniezno, OSP Niechanowo, OSP Witkowo oraz wezwał grupę nurków z Poznania, a także Policję i Pogotowie Ratunkowe. Po dotarciu na miejsce zdarzenia natychmiast zwodowano łodzie i rozpoczęto poszukiwania w akwenie. Dopiero ok. godz. 20.30 nurek odnalazł i wyciągnął na brzeg ciało kobiety. Niestety, mimo długiej reanimacji, lekarz stwierdził zgon.

W trakcie akcji pracę służbom ratunkowym utrudniał jeden z motoparalotniarzy, który kilkukrotnie przeleciał kilka metrów nad głowami strażaków. Trwają czynności mające na celu ustalenie tożsamości nieodpowiedzialnego lotnika i pociągnięcia go do odpowiedzialności za utrudnianie akcji.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Gniezno112.pl

Napisz komentarz

Komentarze(11)

  • 04.08.2017 13:45  Odpowiedz na komentarz

    Ciekawe jak by wasze dziecko się utopiło czy tez byście tak mówili?

  • 03.08.2017 20:42  Odpowiedz na komentarz

    Dlaczego nie było to ogrodzone lub jakoś zabezpieczone właśnie przed takim przypadkiem jak się stał?to tylko kwestia czasu aby doszło do tragedii...To chyba żwirownia Krawczyków?

    07.08.2017 13:44

    Nie ma w prawie takiego zapisu o konieczności ogrodzenia takiego zbiornika.

    04.08.2017 15:35

    ogrodz morza rzeki jeziora i oceany. pomysl nim cos napiszesz. jest cieplo to ludzie szukaja ochlody.tragedia wyrazy wspolczucia dla rodziny

    04.08.2017 07:30

    Ja bym jeszcze z jezior wodę wypompował bo to tylko kwestia czasu aż dojdzie do tragedii.

  • 02.08.2017 21:42  Odpowiedz na komentarz

    A ja walne z innej strony za co zostanę zjedzony ale dziewczę utonelo na własną prośbę bo jak się nie umie pływać to się nie włazi do zbiornika w którym nie zna się dna żwirownia na cielimowie jest płytka ale jest kilka miejsc gdzie koparki wybrały głębiej i tam owa istota się utopila była dorosła wiedziała co robi a koszt jest taki jaki jest a paralotniaz nie wierzę że kopal strażaków po kaskach

    04.08.2017 15:39

    oj ty bezmozgu. aby cos poznac trzeba najpierw tego sprobowac. ciekawe czy ty jak jedziesz nad morze co rok na inna plaze to nia wchodzisz do wody bo nie znasz dna. pomysl zanim palniesz bzdure

  • Straz powinna uzyc armatki wodnej i mu zmoczyc skrzydelka

  • 01.08.2017 22:45  Odpowiedz na komentarz

    Wizard-czy widzisz różnice pomiędzy ,,pasją,, a wścibskim przyglądaniu się i utrudnianiu akcji ratunkowej? Mógł mieć kamere i nagrywać to, do czego reporterów się nie wpuszcza .Powinien zostać ukarany ,na przyszłość będzie wiedział że nie wciska się tam gdzie go nie proszą. Wyrazy współczucia dla rodziny i znajomych tej młodej istotki :(

  • 01.08.2017 04:55  Odpowiedz na komentarz

    Nareszcie ktoś się weźmie za tych bajajów. Latają tylko ludziom nad głowami i przeszkadzają. Na pustynię siebie niech leca.

    01.08.2017 12:15