Logo

Dożynki Gminne w Kiszkowie już 26 sierpnia

Artykuł dodany: Poniedziałek, 31 lipca 2017
Dożynki Gminne w Kiszkowie już 26 sierpnia
REKLAMA

W sobotę, 26 sierpnia, odbędą się dożynki organizowane przez Gminę Kiszkowo. Gospodarzem tegorocznego święta będzie miejscowość Węgorzewo. Komitet dożynkowy zaproponował, aby gospodarzami ceremonii dożynkowej byli: Monika Pszeniczka i Seweryn Wawrzyniak.

25 lipca Wójt Gminy Kiszkowo Tadeusz Bąkowski wraz z sołtysem wsi Węgorzewo Józefem Cymerysem, udali się do wytypowanych osób, aby zaprosić ich do objęcia funkcji Starościny i Starosty Dożynkowych.

Pani Monika wspólnie z mężem Ryszardem prowadzi gospodarstwo rolne w Węgorzewie o powierzchni 21 ha, na której prowadzą produkcje zwierzęca i roślinna osiągając wysoki wyniki produkcji. Starościna święta plonów jest mamą dwójki dzieci, chętnie angażuje się w działalność społeczną na rzecz wsi.

Pan Seweryn prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 28 ha. Jego praca skierowana jest na produkcję roślinną i zwierzęcą.

Dożynki Gminne w Kiszkowie rozpoczną się 26 sierpnia o godzinie 15.00 mszą świętą w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kiszkowie. Po zakończonej mszy św. korowód dożynkowy wyruszy w stronę boiska sportowego w Kiszkowie, gdzie ok. 16.00 rozpoczną się uroczystości obrzędowe święta plonów z udziałem zespołu folklorystycznego "Szamotuły".

Po części obrzędowej odbędzie się dożynkowe muzykowanie: 17.30 występ orkiestry dętej z Gniezna, pod kier. Marcina Makohońskiego, 18.00 koncert zespołu "Szamotuły" i  o godz. 19.00 swoimi skeczami bawić nas będzie kabaret "Czwarta fala". Na godz. 20.15 przewidziany jest koncert zespołu Soleo, a następnie zabawa taneczna, którą poprowadzi Dj Śniadanko.

Dożynkom towarzyszyć będzie wiele atrakcji: m.in. konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz atrakcje dla dzieci.
tekst: Urząd Gminy Kiszkowo

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno