Logo

Szukasz pracy? Wstąp do Straży Miejskiej - szybszej kariery zawodowej nie zrobisz!

Artykuł dodany: Sobota, 29 lipca 2017
Szukasz pracy? Wstąp do Straży Miejskiej - szybszej kariery zawodowej nie zrobisz!
REKLAMA

Od umowy na zastępstwo do zastępcy komendanta Straży Miejskiej w sześć i pół miesiąca - tak wygląda ścieżka kariery jednego z gnieźnieńskich funkcjonariuszy.

Poprosiliśmy o przedstawienie ścieżki kariery (awansów) Strażnika Miejskiego Janusza Wardy od momentu przyjęcia w szeregi SM w Gnieźnie do dnia dzisiejszego. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Strażnik Janusz Warda przyjęty został do Straży Miejskiej w dniu 16 listopada 2016r. w ramach umowy na zastępstwo za przebywającą na urlopie macierzyńskim funkcjonariuszkę Zespołu Dyżurnych SM. Biorąc pod uwagę jego bogate doświadczenie zdobyte w trakcie wieloletniej służby w Policji na stanowiskach oficera dyżurnego i naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Gnieźnie, a szczególnie jego przydatność na stanowisku kierowania w Straży Miejskiej,  Prezydent Miasta Gniezna wyraził zgodę na zatrudnienie Janusza Wardy na stanowisku starszego inspektora w Zespole Dyżurnych SM. W lutym 2017r. Prezydent Miasta Gniezna ogłosił nabór na dwa wolne stanowiska urzędnicze - strażnik miejski - aplikant w Straży Miejskiej w Gnieźnie.
W dniu 9 marca 2017r. zamieszczono informację o wynikach naboru. Strażnik Janusz Warda został przyjęty w ramach umowy o pracę na wolne stanowisko aplikanta z jednoczesnym dalszym powierzeniem obowiązków na stanowisku starszego inspektora w Zespole Dyżurnych SM. W dniu 22 maja 2017r. strażnik Janusz Warda zdał pozytywnie szkolenie dla strażników miejskich/gminnych. W dniu 1 czerwca 2017r. decyzją Prezydenta Miasta Gniezna powołany został na stanowisko zastępcy komendanta Straży Miejskiej w Gnieźnie.
Urząd Miasta Gniezna

Przypomnijmy, że wcześniej Janusz Warda był funkcjonariuszem gnieźnieńskiej Policji. W czerwcu 2016 roku ze stanowiska Naczelnika Wydziału Prewencji w stopniu podinspektora przeszedł na emeryturę. Również Tomasz Francuszkiewicz, obecny komendant Straży Miejskiej, przez 19 lat związany był z gnieźnieńskim garnizonem Policji. Doszedł do stanowiska Komendanta Powiatowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (21)

Adwokat
01.08.2017 11:34

Czy to ważne kto i jak zarządza jeśli łamie prawo ? To w 21 wieku nie ma racji bytu "st.insp" jest do zwolnienia dyscyplinarnie !!!!
A jaka spotka kara tego "milicjanta" ? Wróci na dobrą emeryturę a smród i niesmak zostanie w tej formacji, że mieli taką czarną owcę w swoich skromnych szeregach.

Odpowiedz
Hipolit
31.07.2017 21:58

A Misiewicze i Pani z PZU wam nie przeszkadzają? Tam to jest kasa. Ile to bylo 100 tysięcy miesięcznie?

Odpowiedz
Gnieźnianin
31.07.2017 21:58

Budasz wygra kolejne wybory w cuglach :) Nie miejcie złudzeń PRAWACY :)

Odpowiedz
Polo
31.07.2017 21:56

No i? W koncu wlasciwi ludzie na wlasciwych miejscach dzieki czemu SM dziala bez zarzutu.

Odpowiedz
TEWI
31.07.2017 20:46

Ja nie odgrażałabym się głosowaniem lub nie w najbliższych wyborach.Moim skromnym zdaniem nie było i pewnie nie będzie lepszego prezydenta.Dzieje się bardzo dużo,miasto o niebo lepiej wygląda a i kontakt z tym akurat nie jest utrudniany.Poprzednicy się nie rozliczali i nigdy nie mieli funduszu na parki,ulice,drogi itd.Popatrzmy na siebie i dajmy mu spokój.

Odpowiedz
Spostrzegawczy
31.07.2017 09:00

A teraz następny "kolega" został dyrektorem szkoły nr 10. I tak oto PO razem z SLD wykorzystują nawet tak " znienawidzona przez nich reformę oświaty. Widzicie jacy to sprytni ludzie !!

Odpowiedz
Stachu
30.07.2017 23:56

Budasz czy ty nie pomyślałeś ze z tym emerytem nikt nie chce pracowac?

Odpowiedz
PGN 432
30.07.2017 23:52

Szanowny panie prezydencie, przysłowie mówi "kto z kim przystaje takim się staje" panu podziękujemy przy urnach wyborczych.

Odpowiedz
Dociekliwy
30.07.2017 23:34

Wystarczy wejść na najpopularniejszy serwis internetowy YOUTUBE i wpisać (straż miejska Gniezno) tam jest gostek co podszywa się pod funkcjonariusza. Nie ma munduru i ponoć wtedy nie miał żadnego szkolenia wymaganego Ustawą o Strażach.Na to jest paragraf !

Odpowiedz
Pgn007
29.07.2017 20:11

Czyli dobre plecy w SM wystarcza super może warto zlikwidować tych baranów

Odpowiedz
Kuna
29.07.2017 18:50

Pan Budasz rewanżuje się kolegom . Przecież dawniej w podobny sposób został dyrektorem MPK. BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ KOLEGOM.

Odpowiedz
Marian
29.07.2017 17:07

Dwaj doświadczeni emeryci policyjni takie rzeczy robią, jakie to nieprawdopodobne, że aż może być prawdziwe ! Nie jestem ani za PiSem ani za PO ale jeśli ktoś nieprawnie ludzi krzywdzi to powinna go spotkać kara ponad podziałami. Jeśli ktoś nie uprawniony pisze mandaty to powinien być ktoś równie odważny i zgłosić do prokuratury takie postępowanie. Tyle w temacie bez uprawiania polityki.

Odpowiedz
Marcelina
29.07.2017 17:01

Budasz w jednym z haseł wyborczych miał zwolnić z Urzędu emerytów, tak sobie to wziął do serca że zwolnił z monitoringu człowieka bez nogi, a tu proszę jakie nie merytoryczne kolesiostwo ciągnie go w dół...

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Gość - 30.07.2017 23:54

Straszne !!!

Obserwator
29.07.2017 16:48

To im większą popelinę się odstawia tym wyżej można zajść u Prezydenta. Nieźle się wyrabia, to kolejna wpadka personalna w magistracie. Pani dwojga nazwisk o którą Po tak w starostwie walczyło to też nietuzinkowy kwiatek, były prezydent fucha wyśmienita nieźle nieźle

Odpowiedz
Mirek
29.07.2017 15:41

wstyd znajomości

Odpowiedz
Kolega Janusza
29.07.2017 15:34

To przyszedł taki "doświadczony" i nawet Ustawy o strażach z grubsza sobie nie przeczytał ? Wstyd i hańba żeby bez szkolenia i munduru wyprawiać takie cuda. Gdzie ci ludzie co dostali od niego mandaty ? Co robi ten co film nagrał dlaczego jeszcze tego nie zgłosili wyżej, jakiś komendant komendantów,CBŚ , czy prokurator gdzieś to trzeba zgłosić !

Odpowiedz
Zonk
29.07.2017 14:44

Ależ sensacja,to musi być na pasku w słusznej tv. Panie redaktorze praca w straży pomyliła się panu z policją,gdzie "cywil"nie może zostać komendantem. Natomiast strażnik miejski,to też urzędnik,taki sam jak inspektor w komunikacji,dyrektor jakiegoś wydziału. Wcale nie trzeba najpierw być szeregowym pracownikiem jeśli masz ku temu predyspozycje,wykształcenie,doświadczenie. Patrz konkursy na stanowiska dyrektorów szkół,przedszkoli,wydziałow w urzędach. Coś się panu pomyliło albo złych podpowiadaczy masz spośród orłów gnieźnieńskich. Jeśli burmistrz,prezydent,wójt chciałby,to zatrudniłby na stanowisku komendanta straży,dyrektora wydziału nawet kominiarza,jeśli ten,nic nie ujmując,miałby odpowiednie jak wyżej. I cały w tym ambaras,że najpierw trzeba poczytać trochę a potem pisać artykuły.

Odpowiedz
Jagna
29.07.2017 13:02

Jak się ma dobry plecak na plecach to wszystko można ????????????????śmiechu warte!!!!

Odpowiedz
Janusz
29.07.2017 10:55

Jak to ? Był jednocześnie na dwóch stanowiskach ? Był aplikantem i starszym inspektorem ? Czy to ten sam człowiek co jest na YouTube jak łamie prawo i pisze mandaty bez szkolenia i munduru ?

Odpowiedz
Darka
29.07.2017 10:16

Czyli można jak się ma układy,śmieszne to jest aby tak szybko awansować a inni pracownicy pracują po kilka lat i żadnego awansu ładne układy z Panem Komendantem Tomaszem Francuszkiewiczem i Prezydentem Pawałowskim.Chyba sam wstąpię do straży miejskiej tylko ja nie mam takich układów jak Pan Janusz Warda.Wstyd dla magistratu i dla pana komendanta.

Odpowiedz