Logo

Nowi dyrektorzy dwóch gnieźnieńskich szkół

Artykuł dodany: Sobota, 29 lipca 2017
Nowi dyrektorzy dwóch gnieźnieńskich szkół
REKLAMA

Na przełomie maja i czerwca 2017 roku odbyły się konkursy kandydatów na stanowiska dyrektorów Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie i Szkoły Podstawowej nr 10 utworzonej z przekształcenia Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie.

Do konkursu na stanowisko dyrektora w Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie nie przystąpił żaden kandydat, w związku z tym Prezydent Tomasz Budasz po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu, podjął decyzję o powierzeniu stanowiska dyrektora szkoły dotychczasowej p.o. dyrektora Elżbiecie Staszewskiej do 31 sierpnia 2019 roku, czyli do zakończenia działalności Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie.

Do konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Gnieźnie utworzonej z przekształcenia Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie przystąpiły dwie osoby: Katarzyna Kurczoba i Robert Andrzejewski. W wyniku przeprowadzonego konkursu żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej przepisami prawa większości głosów.
 
Prezydent Tomasz Budasz, korzystając w przypadku nierozstrzygnięcia konkursu z przepisów prawa zawartych w Ustawie o systemie oświaty, podjął decyzję o zamiarze powierzenia stanowiska dyrektora jednemu z dwójki kandydatów startujących w konkursie - Robertowi Andrzejewskiemu. W związku z tym, Prezydent zwrócił się do Rady Pedagogicznej Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu o wyrażenie opinii w tej sprawie.

W lipcu na ręce Prezydenta wpłynęły pozytywne opinie od Rady Pedagogicznej Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty co ostatecznie spowodowało, że dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 10 utworzonej z przekształcenia Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie z 1 września 2017 roku zostanie Robert Andrzejewski. Jego kadencja trwać będzie do 31 sierpnia 2022 roku.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Spostrzegawczy
31.07.2017 08:57

No tak. Innej decyzji od Prezydenta Judasza, nie można było się spodziewać. Przecież musiał wybrać na kolejne STANOWISKO DYREKTORSKIE ... "SWOJEGO" człowieka.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Rafał - 01.08.2017 22:20

Inaczej w Gnieźnie się nie dzieje, wszyscy na stanowiskach wg klucza kumplowskiego...REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno