Logo

Podsumowanie sezonu tenisistów Stelli Niechan Gniezno

Artykuł dodany: Piątek, 28 lipca 2017
Podsumowanie sezonu tenisistów Stelli Niechan Gniezno
REKLAMA

Jako bardzo udany można uznać zakończony sezon sportowy 2016/2017 dla tenisistów stołowych Stelli Niechan Gniezno. Był to kolejny, długi sezon startów w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych.

Drużyna pierwszoligowa, stanowiąca wizytówkę klubu, spełniła zakładane oczekiwania zajmując szóste miejsce w końcowej tabeli i utrzymując się w elicie klubów pierwszoligowych. Szczególnie cieszy fakt, że drużyna była oparta prawie wyłącznie na wychowankach klubu. W drużynie występowały: Monika Jacek, Paulina Nowacka, Magdalena Wysocka, Agata Klabińska, Martyna Urbaniak i dwunastoletnia Zuzanna Lewandowska.

Stella Gniezno jest jedynym w Wielkopolsce klubem występującym w rozgrywkach najwyższej klasy pierwszej ligi. Zespół rozgrywający swoje mecze w hali GOSiR dostarczył swoim kibicom w każdym meczu wiele emocji.

Bardzo pozytywnie w rozgrywkach drugiej ligi męskiej spisywała się nasza drużyna - zdecydowanie najmłodsza w lidze! Zespół zakończył rozgrywki w tym roku na trzecim miejscu. Jest to najwyższe miejsce z dotychczasowych. Szczególnie wyróżnił się Jakub Różak, jeden z najskuteczniejszych zawodników lidze. Jakub został też pierwszym w historii klubu Mistrzem Wielkopolski w kategorii seniorów.

W rozgrywkach indywidualnych niewątpliwie ogromnym sukcesem było zdobycie 6 tytułów Mistrzów Wielkopolski. Spektakularnym sukcesem było zdobycie przez Paulinę Nowacką tytułu Akademickiej Mistrzyni Europy!

O szerokim spektrum szkoleniowym sekcji świadczy fakt startu naszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych: żaków, młodzików, kadetów, juniorów, młodzieżowców i seniorów. Po raz kolejny Stella Gniezno okazała się w tym roku najlepszym klubem pośród 72 działających w Wielkopolsce!

Celem zajęć szkoleniowych jest doskonalenie techniki gry, zdobywanie dla Gniezna i powiatu medali w Mistrzostwach Wielkopolski i Polski, ale również wyrabianie nawyków aktywnego, zdrowego spędzania wolnego czasu, umiejętności współżycia w grupie, walki fair-play, itp.

Klub zorganizował w tym sezonie dwie duże imprezy: "Ogólnopolski Memoriał im. Jarosława Maćkowiaka" - Otwarte Mistrzostwa Gniezna i Mistrzostwa Wielkopolski Żaków i Skrzatów. Ponadto cyklicznie organizowane są turnieje "Szukamy Młodych Talentów" cieszące się dużym powodzeniem.

Dzięki wsparciu Miasta Gniezna, Powiatu Gnieźnieńskiego, Gminy Niechanowo sekcja może się rozwijać, a dzieci i młodzież realizować swoje sportowe pasje. Niewątpliwie znaczący wkład finansowy w działalność szkoleniową maja rodzice.

Niestety Klub od dłuższego czasu boryka z dużymi problemami finansowymi. Duża ilość zawodów drużynowych i indywidualnych w różnych kategoriach wiekowych generuje spore koszty. Szkoda. że tak ograniczone koszty uniemożliwiają rozwój tej pięknej i z tradycjami dyscypliny w Gnieźnie i powiecie.

Zajęcia prowadzone są systematycznie, codziennie, przez trenerów Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera. Ze względu na specyfikę dyscypliny i stawiane wymagania do osiągniecia znaczących wyników, treningi odbywają się pięć razy w tygodniu. Do tego dochodzą systematyczne zawody kalendarzowe, praktycznie w każdy weekend. Jest to naprawdę duże poświęcenie dla tych młodych zawodników. Kalendarz zawodów indywidualnych i drużynowych w tenisie stołowym jest tak bogaty jak chyba w żadnej innej dyscyplinie.

Od wielu lat gnieźnieński tenis stołowy swoimi wynikami, wpisuje się pozytywnie w promocję Gniezna w kraju, a Klub Stella Niechan jest dobrze rozpoznawalną marką na pingpongowej mapie Polski. Jest to najstarszy Klub w Polsce, posiadający sekcję tenisa stołowego, więc należy pielęgnować dobre tradycje.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno