Logo

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

Minister Zdrowia podważa umowę z chirurgami

Artykuł dodany: Wtorek, 25 lipca 2017
Minister Zdrowia podważa umowę z chirurgami
REKLAMA

Publikujemy opinię Ministra Zdrowia z sprawie raportu NIK dot. Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie, która stwierdza, że kontrola NIK pominęła ocenę zgodności podpisanej w wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego umowy z Ustawą o dział leczniczej (raport NIK do dziś nie został oficjalnie ogłoszony na stronie internetowej BIP NIK) oraz ww. umowa została zawarta niezgodnie z prawem i zdaniem Ministra Zdrowia nie powinna być w ogóle zawarta.





tekst: Andrzej Bukowski
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (25)

DOCIEKLIWY
09.08.2017 08:46

Ale jest to tylko OCENA a nie wyrok sądu. Wobec tego nie stanowi podstaw do zerwania umowy z firmą SOWMED z Poznania.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Dociekliwy jeszcze bardziej - 09.08.2017 17:04

panie dociekliwy - kim jesteś - dyrektorem czy sowierem, że takiie głodne kawałki tu wciskasz? Umowę można zerwać zawsze i wszędzie. Pana sowiera zadaniem będzie dowieść w sądzie,że zrobiono to bezprawnie. A więc krzyż na drogę i wszystkiego najlepszego w udowodnianiu przed sądem cywilnym ,że pan sowier działał zgodnie z prawem. a ilu rzeczy o tym panu może się dowiemy przy okazji?

Prawnik - 09.08.2017 16:56

od kiedy to wyrok sądu jest potrzebny, żeby zerwać niezgodną z ustawą umowę? Kpina następna. Zoz tę umowę zerwie, bo inaczej pan Bestwina pożegna się ze stanowiskiem. I otym żaden są ni decyduje tylko powiat, bo takie ma uprawnienia z art.121 ustawy o działalności leczniczej. A do sądu to może sobie potem pójśc pan sowier i się procesować i udowadniać, że to niesłusznie.

Radny
08.08.2017 17:32

no kpina jakaś. ktoś nazywa pismo na papierze i z logo ministerstwa, podpisane przez sekretarza stanu prywatnym? Prywatne to są rozmowy w kawiarni Sowa i przyjaciele. Ale wam pisiory gnieźnieńskie już wszystko się memla w głowach.

Odpowiedz
Wkurzony
01.08.2017 11:06

Wyrzucić tą całą zqraje razem z Bestwina

Odpowiedz
Doktor
31.07.2017 13:31

To przecież nie jest oficjalna wykladania ministrstwa tylko prywatna odpowiedź na prywatny list. Chyba Minister zdaje sobie sprawe z konsekwencji rozwiązania podbnych umów nie tylkeo w Gnieźnie ale w tysiącach polskich szpitali?. Przeciez powstanie firm w ktorych lekarze świadcza uslugi szpitalom jest naturalna konsekwencją dramatycznego braku lekarzy. Oczywiscie można zaczac prace w szpitalu, za psi grosz na fatalnych warunkach robić non stop po 48 godn dyzurów i być na łasce Pana ordynatora. lepiej jednak mieć kontrakt z firma jasno okreslone zadsady, godziwy pieniadz i robić to samo ale na zasadach choć trochę konkurencyjnych do ofert szpitali w Norwegii cz Anglii. Więc jesli Ministerstow nie zmieni zasad zatrudnienia lekarzy to, umów z podmiotami prywatnymi nie rozwiązą. A to co sobie tam napisał na prywaten zapytanie to jakas lokalna rozgrywka

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Mmmn - 05.08.2017 18:13

śmieszny jesteś, a jak uważasz po ile tyrają ci , co ich sowmed zatrudnił i za ile??? Jakby pracowali bez pośrednika to więcej by zarobili , a tak to chapią na Sowiera, bo on swoją dolę musi mieć za pośrednictwo. naprawdę nie rozumiesz ,że bez względu na to,czy Sowier ich zatrudnia czy nie, to ich jest tylko 4-ech tutaj??// A facio się śmieje z frajerów i gra ofiarę ministra.A najgorsze jest to,że taki kit wciska derekcja całemu ludowi w Gnieźnie. Ludzie, przecież ta większa o wiele kasa na chirurgię , to jest kasa publiczna i trafia do prywatnej kieszeni pana S. a nie lekarzy, którzy na niego pracują.

Administracja powiatu
27.07.2017 16:25

W marcu 2017 dyrekcja -Bestwina i Jachimczyk napisali długi elaborat do ministerstwa zdrowia, w którym zawarli różne rewolucyjne tezy, np. "nieprawdą jest ,że NZOZ Sowmed udziela w ZOZ Gniezno świadczeń medycznych".Opieczątkowali to służbowo i zażądali od ministra nowej ustawy odziałalności leczniczej. Ktoś, kto jest prawnikiem, a takich niemało, miał niezły ubaw z tej lektury, gdyż dyrektorostwo ten list upubliczniło, wręczając z dumą wszystkim radnym. Odpowiedź prawdopodobnie dostali, ale nie taką, jaką im obiecał poseł Dolata, który w kuluarach powiatu chełpił się publicznie ,że odp. z ministerstwa przyjdzie taka sama jak z NIK. Pytanie za 100 tysięcy - gdzie jest odpowiedź z ministerstwa do dyrekcji?? i pytanie retoryczne -/dlaczego ją ukrywają???

Odpowiedz
Gość
27.07.2017 00:44

O ile Dyrekcja szpitala nie podejmie kroków prawnych to ta chora baba ( od SMS i innych doniesień ) dalej będzie stosowała stalking. Trzeba mieć ptasi rozum żeby upubliczniać korespondencję, która w żaden sposób nie ma mocy prawnej.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Radny - 09.08.2017 17:00

Kroki prawne to podejmie rada powiatu,która zmusi dyrektora do rozwiązania umowy niezgodnej z prawem. inaczej pan dyrektor wylot. I wtedy może sobie z sowierem chodzić do sądu i próbować się procesować. Ile wam jeszcze trzeba natłumaczyć jak krowie na rowie, żebyście zrozumieli, że białe jest białe, a nie na odwrót?

1111111 - 05.08.2017 18:16

niech dyrekcja podejmie w końcu te tzw. kroki prawne. Ale tego nie robi.Wiesz dlaczego??? Bo się boi tego sądu, który nie przyzna jej racji.

Załamany
26.07.2017 18:35

I dlatego dyrektor ZOZ zarabia ponad 200 000zł rocznie .Mało tego jego pensja wzosła przez rok o prawie 40 000zł. A ile zarabiają pracownicy starostwa i jednostek dzięki, którym tak naprawdę te urzędy funkcjonują.Niektórzy mają na rok 30000. Brutto oczywiście. Żenada.

Odpowiedz
Jacolek
26.07.2017 12:10

No to ostatnio o Gnieźnie coraz głośniej :) Ten ZOZ, którego dyrekcja coś przekręca z prywatną firmą lekarską i słynny na cały kraj Dolata od podwyżek benzyny !!! To chyba ten sam poseł-gigant stający za aferką ZOZ-owską ? Mocny zawodnik :))) Petropodwyżkowy fajtłapa !

Odpowiedz
Czekamy
26.07.2017 10:42

Czy możemy poznać odpowiedź Ministra Zdrowia na pismo Pana Bestwiny i Pani Jachimczyk ? To chyba informacja publiczna i ZOZ powinien je udostępnić.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Radny - 08.08.2017 07:04

odpowiedź z ministerstwa do zozu jest - to jest wiadomość z ministerstwa - zoz jej nie ujawnia z oczywistych powodów - to pismo pogrąża dyrekcję i sowiera. Jak długo ci ludzie będą bezkarnie sprawowali władzę?

Ptys - 31.07.2017 12:57

O ile byla jakaś odpowiedź. Na razie sprzedaje się odpowiedź na prywatny list żony ktoregoś z byłych lekarzy jako oficjalną wykladnie Ministerstwa :)).

Sebko
26.07.2017 10:20

Ciekawe ze interesuje ciebie tylko kto jest autorem...a nie interesuje ciębie gdzie lezy prawda? Bo chyba autorom/-wi pytan do ministra o wyjasnienie tego chodzi? Mnie tez ciekawi czy znany w poznaniu prywaciarz bierze legalnie kase z mojego miasta. Nie wazne czy z pisu czy nie.jezeli to nielegalne toniech odpowiedzialni oddadzą pieniadze !!

Odpowiedz
Pracownik administracji
26.07.2017 10:20

Bardzo obszerne pismo do Ministerstwa wysłała w marcu pani Jachimczyk i Pan Bestwina. Czy to o to chodzi?? Bo jeszcze się tym bardzo chwalili i wręczyli wszystkim radnym. Tylko nie pokazali odpowiedzi. Czy czytelniku o którymś z nich piszesz, że ma manię prześladowczą?

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Prywatna dzialalnosc - 26.07.2017 11:02

Jakiej odpowiedzi? Czy to jest wlasnie odpowiedz do dyrekcji? Przeciez dyrektork powinien od razu rozwiązac umowe nielegalną!!
Co na to starostaa powiatu? Radni?
Natychmiast żądamy prawa i sprawiedliwosci w starostwie !!! Tez chcemy takie pieniadze dla swojej prywatne j dzialalnosci - chetnie popracujemy na uslugach dla szpitala za taką kase. Katering sprzatanie . Panie dolata tez jestesmy wyborcami pisu!

Krycha
26.07.2017 10:10

Tym razem ja napisałam do Ministra Zdrowia, a co?Bardzo dobrze, że jest grupa, która jest tak zaangażowana w te sprawę i uczestnicząca w zwalczaniu błędów i wypaczeń "dobrej zmiany" w Gnieźnie -zdziwiłbyś się jak duża. Twój wywód o matkach i żonach więc niestety nie trafiony:))A i zapewniam cię, że warto.Co najmniej z dwóch powodów- żeby publiczne środki nie wypływały z kasy powiatu bez uzasadnionego ekonomicznie powodu w takiej ilości oraz żeby jakość na chirurgii wróciła do poprzedniego wysokiego poziomu (zapytaj personel i pacjentów wyjeżdżających do okolicznych ośrodków).Twój profesjonalny wywód nt psychozy wyraźnie wskazuje, ze jesteś zaangażowanym po drugiej stronie w sprawę lekarzem.Tobie nikt nie wytyka pism i donosów do dyrekcji, a może powinno to ujrzeć światło dzienne ? Tak jak widma - skargi pacjentów (na szczęście są świadkowie) ? Nie ujawniane sprawy s?Współczuję zbliżającego się przykrego dla was finału..ps.Chyba z nerwów bezustannie monitorujesz internet skoro tak błyskawicznie reagujesz na artykuły nt sprawy konkursu na chirurgii. Nie warto by lepiej odpocząć przed trudnymi operacjami? :)))

Odpowiedz
Czytelnik
26.07.2017 00:23

Mnie interesuje kto jest autorem pism wysyłanych do ministerstwa!? O ile osoba zatrudniona przez ZOZ w Gnieźnie to ja się pytam, dlaczego Dyrektor Szpitala w Gnieźnie toleruje takie zachowanie? O ile autorką jest matka, żona czy kochanka to ja się pytam gdzie jest granica poświęcenia ? i czy warto. Mam nieodparte wrażenie, że autorka pism wpadła w manię prześladowczą. Warto wiedzieć, nastrój maniakalny charakteryzuje się radością, szczęściem, beztroską i brakiem adekwatnych reakcji emocjonalnych na wydarzenia przykre. W nasilonych stanach maniakalnych doskonałe samopoczucie i dobry nastrój zanikają, a na ich miejsce może pojawić się nastrój gniewliwy, czyli dysforia.
Dysforia może pojawiać się w sytuacjach, gdy chory napotyka przeszkody w realizacji swoich zamierzeń. Jej podłożem są najczęściej liczne konflikty z otoczeniem!!!!

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Radny - 08.08.2017 07:08

każdy obywatel ma prawo w tym państwie(póki co) domagać się, aby instytucje państwowe działały zgodnie z prawem. A prywaciarze i inni cwaniacy, którzy z bezprawia ciągną korzyści, będą się wypowiadać, że dążenie do przestrzeganai prawa i walka z kolesiostwem to zajadłość,.Gdyby nie ta zajadłość ludzi w latach 80-tych , to tkwilibyśmy nadal w socjaliźmie. Ale niektórzy próbują si znów dobrze urządzić...

Niske - 31.07.2017 13:09

To nie dysforia tylko zwykła zajadlość. Będa pisali o kolejne kontrole, slali donosy judzili i jątrzyli. Typ taki. Polacko-cebulacki ,skarpetkowo-sandałowy, z tych co modlityw maja jak w koncówce Dnia Świra. I jeszcze ta pewność że głos kilku osób jest opinią całej spoleczności Gniezna i wszystkich pacjentów.

Melania pielęgniarka - 26.07.2017 10:16

czy mi się wydaje, czy to jeden z chirurgów opisuje swoje nastroje - śpiewy przy operacji, ew. na zmianę z wrzeszczeniem na personel?

Prawnik - 26.07.2017 09:39

uprzejmie Ciebie informuję, szanowny pracowniku Sowmedu, że autorką tego pisma jest pani Minister Szczurek- Zelazko. A kto jest autorką pisma do ministerstwa, możesz dowiedzieć się w radzie powiatu, bo tam to pismo trafiło i nie jest anonimizowane. I ręczę Tobie,że nie jest to pracownik ZOzu. A jeśli nawet by nim był, to kodeks postepowania administracyjnego zabrania szykanowania obywateli za prawo do informacji od organów władzy publicznej. Wiem,że dla Ciebie są to niewygodne pytania, bo coraz bardziej przybliża się wizja Twojego wylotu z Gniezna, ale dura lex sed lex.