Logo

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

Alarm bombowy na gnieźnieńskim dworcu! Znamy więcej szczegółów akcji

Artykuł dodany: Poniedziałek, 24 lipca 2017
Alarm bombowy na gnieźnieńskim dworcu! Znamy więcej szczegółów akcji
REKLAMA

W okresie letnim wielu z nas podróżuje i czasem coś zapomni zabrać ze sobą. Tak też się stało w pociągu relacji Poznań-Toruń na stacji Poznań Główny, gdzie wszedł do wagonu mężczyzna i pozostawił walizkę, a następnie z niego wyszedł. Pociąg ruszył, a walizka została. I co tu robić?

W niedzielę, 23 lipca, do pociągu relacji Poznań-Toruń wszedł mężczyzna, który miał ze sobą walizkę podróżną. Przed ruszeniem pociągu ze stacji Poznań Główny pasażer nieoczekiwanie wyszedł z niego. Walizka pozostała w środkowym wagonie. Pociąg ruszył.

Pasażerowie, zaniepokojeni pozostawionym bez opieki bagażem, niezwłocznie powiadomili kierownika składu. Kierownik pociągu postanowił powiadomić Policję. Gdy skład dojechał do dworca PKP w Gnieźnie na miejscu już czekali policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego wraz ze Strażą Ochrony Kolei.

W związku z zaistniałą sytuacją kierownik pociągu zadecydował o ewakuacji około 50 pasażerów  i oczekujących na peronach oraz przebywających w budynku Dworca PKP w Gnieźnie. Został również wstrzymany ruch pociągów przejeżdżających przez stację Gniezno (na około 45 minut).

Po przybyciu na miejsce grupy pirotechników z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie okazało się, że w walizce znajdują się rzeczy osobiste. Walizka została zabezpieczona przez służby do dalszych czynności.

Wszystkim zaangażowanym policjantom i policjantkom dziękujemy za profesjonalne i szybkie przeprowadzenie czynności. Apelujemy do wszystkich podróżujących o rozwagę, gdyż takie pozostawienie bagażu słusznie wzbudza uzasadnione podejrzenia i niepotrzebnie sprowadza atmosferę niepokoju.

Właściciela pozostawionej walizki prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie lub z najbliższym Posterunkiem Policji w celu odebrania swojej własności.
źródło: Policja
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia
Copyright © 2017 Moje Gniezno