Logo

Alarm bombowy na gnieźnieńskim dworcu! Znamy więcej szczegółów akcji

Artykuł dodany: Poniedziałek, 24 lipca 2017
Alarm bombowy na gnieźnieńskim dworcu! Znamy więcej szczegółów akcji
REKLAMA

W okresie letnim wielu z nas podróżuje i czasem coś zapomni zabrać ze sobą. Tak też się stało w pociągu relacji Poznań-Toruń na stacji Poznań Główny, gdzie wszedł do wagonu mężczyzna i pozostawił walizkę, a następnie z niego wyszedł. Pociąg ruszył, a walizka została. I co tu robić?

W niedzielę, 23 lipca, do pociągu relacji Poznań-Toruń wszedł mężczyzna, który miał ze sobą walizkę podróżną. Przed ruszeniem pociągu ze stacji Poznań Główny pasażer nieoczekiwanie wyszedł z niego. Walizka pozostała w środkowym wagonie. Pociąg ruszył.

Pasażerowie, zaniepokojeni pozostawionym bez opieki bagażem, niezwłocznie powiadomili kierownika składu. Kierownik pociągu postanowił powiadomić Policję. Gdy skład dojechał do dworca PKP w Gnieźnie na miejscu już czekali policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego wraz ze Strażą Ochrony Kolei.

W związku z zaistniałą sytuacją kierownik pociągu zadecydował o ewakuacji około 50 pasażerów  i oczekujących na peronach oraz przebywających w budynku Dworca PKP w Gnieźnie. Został również wstrzymany ruch pociągów przejeżdżających przez stację Gniezno (na około 45 minut).

Po przybyciu na miejsce grupy pirotechników z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie okazało się, że w walizce znajdują się rzeczy osobiste. Walizka została zabezpieczona przez służby do dalszych czynności.

Wszystkim zaangażowanym policjantom i policjantkom dziękujemy za profesjonalne i szybkie przeprowadzenie czynności. Apelujemy do wszystkich podróżujących o rozwagę, gdyż takie pozostawienie bagażu słusznie wzbudza uzasadnione podejrzenia i niepotrzebnie sprowadza atmosferę niepokoju.

Właściciela pozostawionej walizki prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie lub z najbliższym Posterunkiem Policji w celu odebrania swojej własności.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno