Logo

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

Łańcuch światła w Gnieźnie

Artykuł dodany: Piątek, 21 lipca 2017
Łańcuch światła w Gnieźnie
REKLAMA

Wczoraj przed gnieźnieńskim Sądem Rejonowym odbył się protest dotyczący zmian wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Łańcuch światła wyruszył z Rynku.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Mieszkańcy Pierwszej Stolicy protestowali przeciwko zmianom wprowadzanym w sądownictwie. Na Rynku zgromadziło się kilkaset osób ze zniczami, latarkami i flagami. Wszyscy wspólnie przeszli pod budynek Sądu, gdzie na schodach ustawiono znicze. Nie zabrakło również haseł mówiących o upadku demokracji w Polsce.

Na facebooku pojawiło się już wydarzenie dotyczące dzisiejszego łancucha światła.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (14)

Chuck Norris
23.07.2017 16:12

@ARTEMUS (21:00) >> fajnie to tłumaczysz i ja to rozumie,że masz rację. Jednak takie tłumaczenie lemingom,oszustom czy złodziejom i zdrajcom Polski nic nie daje - to można porównać do tego jakbyś poszedł do chlewni i tłumaczył świniom,że powinny przestać kwiczeć,bo jak nie przestaną to pojadą do Rosji lub na Białoruś gdyż na zachodzie kwiczącego mięsa nikt już nie chce jeść.
Ja uważam,że najlepszą metodą tłumaczenia takim anty-polskim elementom społecznym byłaby PAŁA BEJSBOLOWA mojego idola Chucka Norrisa albo tak jak to zrobił nasz wielki marsz J.Piłsudski >> zamknął zdrajców w BEREZIE KARTUSKIEJ,bo innego wyjścia nie było !!!

Odpowiedz
Znający powiązania
22.07.2017 22:35

Byli też pracownicy SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ i prawnicy URZĘDU MIEJSKIEGO z synem klejborowskiego - prezesa spółdzielni mieszkaniowej na czele . I tak to się w Gnieźnie kręci. Tatuś załatwił synkowi fuchę prawnika w Urzedzie Miejskim, wiec teraz synuś odwdzięcza się tatusiowi i w jego obronie protestuje przeciwko pisowi. Bo jego tatuś już też się boi , ze jak tak dalej pis będzie uzdrawiał Polskę to i on straci ciepłą posadkę prezesa.

Odpowiedz
Artemus
22.07.2017 10:18

To nie było spontaniczne zgromadzenie, bo ktoś je zwołał. Jak zwołał to czy ten ktoś zawiadomił odpowiednie służby? Czy dopełnił formalności? Jeśli nie to możemy mieć do czynienia z nielegalnym zgromadzeniem i pytanie czy odpowiednie służby się tym zajmą? Ponadto ustawa o zgromadzeniach powinna być zmieniona w taki sposób, że poprzez spontaniczne zgromadzenie będzie się rozumieć zgromadzenie się ludzi od siebie, bez żadnych nawoływań przez kogokolwiek. Jeśli zaś zgromadzenie jest wynikiem nawoływania przez kogoś to nie jest zgromadzeniem spontanicznym i powinni być zgłoszone najpóźniej dzień wcześniej.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Artemus - 22.07.2017 21:00

Telewidz, tylko zauważ, że akurat to nie byli turyści. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia i wiemy kto tam był. Tylko czy ta obecność na manifestacjach nie zaszkodzi ich wizerunkowi w miejscu pracy? Wyobraźmy sobie, że to jakiejś firmy usługowej przyjdzie bogaty klient chcący dużo zainwestować w zakupy i tym samym da zarobić duże pieniądze reszcie pracowników tej firmy. No ale obsłuży go jakiś uczestnik tych protestów i facet pójdzie do innej firmy. Wtedy przez jednego uczestnika protestów będą poszkodowani jego współpracownicy. Czy to będzie rozsądne? Czasem lepiej protestować przy urnie. Zresztą protestujące środowisko za rządów PO uznawał zasadę, że rząd wymienia się przy urnie wyborczej, w czasie wyborów, a nie na ulicy. Teraz to niby co? Chcą wymieniać rząd na ulicy? Z jakiej racji? Skoro mieli wtedy pewne zasady dotyczące zmiany rządu, która dokonuje się przy urnie to dlaczego zmieniać te zasady teraz? Niech sami się ich trzymają, a nie, że zmieniają kiedy jest im wygodniej. To jest wtedy zwykła hipokryzja i postępowanie niemoralne, co źle świadczy o tych ludziach, bo sami nie trzymają się własnych zasad i takie jest moje zdanie w tym temacie.

Telewidz - 22.07.2017 17:25

Przecież PIS twierdzi że to są ,,spacerowicze i turyści,, .Więc od kiedy trzeba mieć zgode na ,,turystyczny spacer,,? Grupy turystów często widać w Gnieźnie ,lecz tym razem poszli wieczornym spacerem oglądać budynek sądu. Spacerowania w grupach na szczęscie jeszcze nikt nikomu nie zabrania.:) :) :)

Chuck Norris - 22.07.2017 16:56

ARTEMUS MASZ 100% RACJI >>> tu prawdopodobnie zostało popełnione perfidne przestępstwo i trzeba zbadać kto zwoływał to nie legalne zgromadzenie i dlaczego policja nie zareagowała !!! Ciekawe więc czy któraś z 2-ch frakcji PiS zawiadomi prokuraturę??? Myślę,że nie zrobią tego platformuchy i bolszewiki i także dolatowa frakcja PiS,bo dla nich bezprawie to od lat normalka i nie po to budowali w Gnieźnie Białoruś aby jej teraz zaszkodzić.
Tak więc zostali tylko Panowie Ostrowski i Gaweł,którzy mają teraz okazję pokazać społeczeństwu Gniezna czy mają jakieś kulki między nogami czy może są tylko malowaną frakcją PiS i boją się własnego cienia a przed cieniem sitwy i układów gnieźnieńskich robi im się mokro w miejscu gdzie powinny być kulki ???

Kowalski
21.07.2017 23:30

Komu dupa cię pali

Odpowiedz
Kolina
21.07.2017 23:16

Precz z KOMUNĄ. Kasta do śmietnika !!!

Odpowiedz
Ilona
21.07.2017 16:13

brawo mieszkancy Gniezna!!!

Odpowiedz
Chuck Norris
21.07.2017 14:10

Widzę,że gnieźnieńscy znawcy modelu post-sovieckiej sprawiedliwości zapomnieli przynieść z sobą baner z wielkim napisem: ABY BYŁO TAK JAK BYŁO !!!
Bez tego napisu ceremonia ta wygląda mi na jakiś pogrzeb bolszewickiego sądu rejonowego więc i ja postawił bym tam świeczkę gdyż po pogrzebie rodzi się nadzieja,że powstanie coś nowego,coś sprawiedliwszego,coś nie aż tak skorumpowanego,coś ślepe ale z ludzką-cywilizowaną twarzą a nie z twarzą temidy-matacza wspierającego sitwy i układy a krzywdzącą zwykłych obywateli,którzy na ich kastowe wynagrodzenia ciężko pracują.
Tak więc WIECZNE ODPOCZYWANIE dla zgangrenowanego wymiaru sprawiedliwości w Polsce i oby nigdy nie ZMARTWYCHPOWSTAŁ, bo w ich mózgach Lenin był wiecznie żywy !!!

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Gnieźniak - 22.07.2017 23:09

Johny English tabletki !

Bolszewicki Milicjant - 21.07.2017 20:18

I znowu zapomniałeś o tabletkach ...

Taka prawda
21.07.2017 13:30

koniec komunizmu w Polsce :)

Odpowiedz
Kibic
21.07.2017 13:03

Ha ha gdzie tam było kilkaset osób? Pracownicy urzędu miasta ich rodziny. Kilka ludzi z nowoczesnej i PO. Dobry żart.

Odpowiedz