Logo

Martyna Galant z brązowym medalem Mistrzostw Europy

Artykuł dodany: Czwartek, 20 lipca 2017
Martyna Galant z brązowym medalem Mistrzostw Europy
REKLAMA

Niebieska bieżnia bydgoskiego stadionu "Zawiszy" była między 14 a 16 lipca 2017 roku areną zmagań dla najlepszych lekkoatletów Starego Kontynentu. Wśród reprezentantów Polski w biegu na dystansie 1500m startowała Martyna Galant. Po piątkowych eliminacjach, w których zajęła II miejsce, ustępując jedynie koleżance z reprezentacji Sofii Ennaoui, pewnie awansowała do finału.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W niedzielę na linii startu stanęło 12 najlepszy Europejek w walce o mistrzowskie medale. Po emocjonującej walce, pierwsza linię mety przekroczyła reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów Konstanze Klosterhalfen, jako druga minęła linię mety reprezentantka Polski Sofia Ennaoui, trzecie miejsce zdobyła Martyna Galant. Uzyskany wynik jest także wypełnieniem wskaźnika PZLA uprawniającego do startu w Letniej Uniwersjadzie, która pod konie sierpnia odbędzie się w Manili.

Martyna to była zawodniczka MKS MOS Gniezno, wychowanka trenerów: Pawła Gorczyńskiego i Pawła Piniarskiego. Przez kilka lat otrzymywała stypendium Prezydenta Miasta Gniezna dla wyróżniających się sportowców, zwyciężała również w plebiscycie na najlepszego sportowca Gniezna.

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno