Logo

Co Straż Miejska robi za miastem? Co wspólnego mają radiowozy i śmieci?

Artykuł dodany: Czwartek, 20 lipca 2017
Co Straż Miejska robi za miastem? Co wspólnego mają radiowozy i śmieci?
REKLAMA

7 lipca radiowóz Straży Miejskiej został zauważony za granicami administracyjnymi Gniezna. Czy mundurowi mogą działać za miastem? Postanowiliśmy to sprawdzić. Na konkretne zapytanie otrzymaliśmy bardzo nieprecyzyjną odpowiedź.

Niepełne odpowiedzi na zapytania prasowe kojarzyły nam się dotychczas z poprzednim włodarzem Pierwszej Stolicy (zapytania są kierowane do Straży Miejskiej za pośrednictwem Urzędu Miasta Gniezna). Jak widać, pewne rzeczy jednak się nie zmieniają.

Treść zapytania z 7 lipca br:
Jakie czynności służbowe 7 lipca br. ok. godz. 11.30 strażnicy miejscy z Gniezna wykonywali w miejscowości Wierzbiczany lub Szczytniki Duchowne (poza granicami administracyjnymi Miasta Gniezna)? Ponieważ przez telefon padła odpowiedź, że mundurowi byli w Auto Szrocie, wobec tego: Z jakim warsztatem Straż Miejska lub Urząd Miasta Gniezna ma podpisaną umowę na naprawę radiowozów? Czy radiowozy Straży Miejskiej mogą być naprawiane przy użyciu części używanych? Czy wyjazd do Auto Szrotu był poleceniem służbowym?

Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:
Odpowiadając na zapytanie prasowe dot. wyjazdu patrolu radiowozem oznakowanym do miejscowości Jankowo Dolne 20a - dojazd od ul. Wierzbiczany informuję, że w dniu 7 lipca br. patrol wyjechał do Auto-Szrotu Jacek Boliński w celach służbowych, działając na polecenie przełożonego. Straż Miejska w Gnieźnie obejmuje swoim zasięgiem terytorialnie miasto Gniezno, jednak nie ma żadnych przeszkód prawnych aby dokonywać ustaleń do interwencji przeprowadzanych na terenie miasta Gniezna, do toczących się postępowań o wykroczenia, do innych czynności służbowych, poza jego granicami. Przykładem jest chociażby jedna ze spraw z ubiegłego roku, gdzie strażnicy miejscy musieli udać się na teren gminy Czerniejewo w celu potwierdzenia udziału jednego z mieszkańców w procederze podrzucenia śmieci przy ogródkach działkowych na ul. Konopnickiej. Sprawca został wówczas ukarany wysokim mandatem karnym i posprzątał dzikie wysypisko.
Urząd Miasta Gniezna

Łatwo można zauważyć, że pytamy o naprawy radiowozów, a otrzymujemy odpowiedzi dotyczące śmieci. Być może ma to coś ze sobą wspólnego, jednak mamy nadzieję, że czasy, kiedy Straż Miejska w Gnieźnie jeździła pojazdami bez przeglądów już minęły.
tekst: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (6)

Grzegorz P.
21.07.2017 10:04

Pieszy patrol i naprzód!! Przy okazji funkcjonariusz miałby okazję zobaczyć psie kupy które są nagminnie pozostawiane lub pijanych kolesi których można by wylegitymować i poinformować że zabronione jest picie alkoholu na przystankach. co więcej daliby przykład jak dbać o środowisko naturalne.
Niestety lepiej pojeździć sobie klimatyzowanym samochodem i poszukać części do prywatnego pojazdu.

Odpowiedz
Telewidz
20.07.2017 22:56

Bez przesady-może SM jeszcze powinna się tłumaczyć o której ostatnio dany strażnik korzystał z toalety. Byli tam w jakimś celu i chyba nie muszą komunikować całego miasta ,że wyjeżdzają do Jankowa czy innej pobliskiej miejscowości.

Odpowiedz
Mają rację
20.07.2017 16:23

I z czego człowieku robisz sensację? Zajmij się sprawami,o których ludzie chcą wiedzieć, a nie jakiego papieru toaletowego używają strażnicy,strażacy czy policjanci. Bo do takiej kategorii można zaliczyć te wypociny.

Odpowiedz
Kazik
20.07.2017 12:08

latwo mozna odczytac z odpowiedzi, ze jesli o tym nie pisza, to znaczy, ze nie naprawiaja. poza tym mozna sie tez domyslic, ze nie moga ujawniac informacji o podejmowanych czynnosciach w szczegolach. nie widze tu nic zaskakujacego.

Odpowiedz
Chuck Norris
20.07.2017 11:27

Jak widać z powyższego artykułu Straż Miejska i Urząd Miasta robią znaczące postępy w mataczeniu i kiwaniu społeczeństwa.
Prawdopodobnie potwierdza się moja wcześniejsza opinia o wardowym skoku (z milicji do straży) więc jest to zasługa działającego tam ex-milicjanta Janusza Wardy,który skutecznie jak pendrive przenosi patologie i doświadczenia matactwa z KPP do Straży Miejskiej.
Skoro dalej chciał służyć społeczeństwu to dlaczego uciekł z policji na emeryturę ??? A no nawet naiwny człowiek kapnie się,że lepiej uciec na sowitą milicyjną emeryturkę niż skończyć z obciętymi pagonami a potem z łopatą tyrać do wieku emerytalnego jak normalni obywatele tego post-sovieckiego kraju. A no takich mamy rządzących naszym miastem,że kryją się na wzajem jak członkowie jakiejś jednej wielkiej sitwy gnieźnieńskiej,bo winni przestępstw i niegospodarności zamiast do Gębarzewa to trafiają na cieplutkie stanowiska z naszych społecznych pieniędzy - ale sitwa ta ma gęby pełne słów o praworządności,Państwie Prawa czy demokracji !!! A do obydwu frakcji PiS (dolatowej i nieostrej) w Gnieźnie mam pytanie: gdzie jest ta pisowska "dobra zmiana" w Gnieźnie,bo ja jej nie widzę nawet jako mały punkt na horyzoncie czystego nieba ?????????

Odpowiedz
Czytelnik
20.07.2017 11:25

Ta strona to żenada. Ten artykul jest tak bez sensu ze nie wiadomo czym autor chcial wywolac skandal, sensację...

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno