Logo

Weszli na dach nieukończonego budynku szpitala

Artykuł dodany: Środa, 19 lipca 2017
Weszli na dach nieukończonego budynku szpitala
REKLAMA

Jeden z Czytelników przysłał nam zdjęcie wykonane we wtorek wieczorem na terenie budowy szpitala przy ul. 3 Maja w Gnieźnie. Na fotografii widać dwie osoby, które nielegalnie weszły na budynek. Najwyraźniej nie zdawały sobie sprawy z niebezpieczeństwa, które im groziło. Popełniły również przestępstwo łamiąc art. 193 Kodeksu Karnego.

Wchodzenie na nieukończony budynek, który od kilku stoi i niszczeje pod wpływem warunków atmosferycznych raczej nie należy do rzeczy mądrych. Niestety, są osoby, które za nic mają bezpieczeństwo oraz przepisy prawa. Dwoje ludzi weszło we wtorkowy wieczór na teren budowy szpitala przy ul. 3 maja.

Art. 193 Kodeksu Karnego: Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Poprosiliśmy o komentarz osoby odpowiedzialne za teren inwestycji. Okazuje się, że budowa jest prawidłowo zabezpieczona ogrodzeniem. Budynku pilnuje róznież ochrona. Generalny wykonawca, który zarządza obecnie placem budowy, powiadomił już firmę ochroniarską o zdarzeniu. Jeszcze w tym tygodniu zostaną podjęte działania, które mają zapobiec podobnym incydentom w przyszłości. Zostanie również przeprowadzone wewnętrzne postępowanie wyjaśniające. Wiadomym jest, że nie da się w pełni zabezpieczyć żadnej budowy przed nierozsądnymi "eksploratorami", dlatego zarządcy apelują o odrobinę zdrowego rozsądku.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (4)

Tomek
23.07.2017 13:04

Weszli na numerek widać po figurze pani , a tu nagle problem konfidenci robią

Odpowiedz
Pgn.
23.07.2017 09:08

Kolejny kapuś pisowski kochający rydzyka

Odpowiedz
Kara musi byc
23.07.2017 08:13

Mandat dla tych dwoch bez mogow co sa na dachu po 500 zl na glowe i by sie nauczyli.Osoba ktora pilnowala szpitala w ten dzien do zwolnienia kara musi byc !

Odpowiedz
Haha
20.07.2017 14:37

i co sie stało następny podpiernicza jak nie tu doniesie to tam

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno