Logo

Prawie 200 mandatów w 3 dni!

Artykuł dodany: Wtorek, 18 lipca 2017
Prawie 200 mandatów w 3 dni!
REKLAMA

Podczas minionego weekendu w całym kraju trwały działania "Prędkość". Na terenie Gniezna i powiatu policjanci ukarali mandatami prawie 200 kierowców.

Policjanci przyznają, że takich wyników swoich działań nie przewidywali. Okazuje się, że kierowcy zbyt często i zbyt chętnie dociskają pedał gazu. Od piątku do niedzieli policjanci skontrolowali 226 pojazdów. Niestety wielu kierowców popełniło wykroczenia. Jednak co najgorsze, wielu z nich przekroczyło dozwoloną prędkość. W sumie podczas trzech dni działań funkcjonariusze nałożyli prawie 200 mandatów karnych.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. "prędkością bezpieczną" - taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje "łamania" przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Budzik
18.07.2017 17:11

To i tak zbyt mało mandatów w stosunku do tego co dzieje się na drogach,smutne jest to że konsekwencje ponoszą głównie kierowcy za małe przewinienia,natomiast prawdziwi piraci drogowi śmieją się z działań policji bo czują się nieuchwytni z powodu braku tablic rejestracyjnych lub ich zagięcia w sposób uniemożliwiający odczyt.Zdecydowanie powinno być zabieranie dowodów rejestracyjnych z powyższego powodu a nie pouczenie lub mandat 100 zł.,zdecydowanie dotkliwa kara za narażanie na niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno