Logo

Interaktywne Muzeum Gniezna - dołącz już dziś!

Artykuł dodany: Poniedziałek, 17 lipca 2017
Interaktywne Muzeum Gniezna - dołącz już dziś!
REKLAMA

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wraz z Klubem Przyjaciół MPPP w Gnieźnie zaprasza do przyłączenia się do Interaktywnego Muzeum Gniezna. Co kryje się pod tą nazwą? Jest to projekt wielowymiarowy, którego jednym z głównych celów jest gromadzenie i popularyzacja wiedzy na temat historii Gniezna. Muzeum zaprasza do współpracy osoby zainteresowane działaniami promującymi historię miasta - lokalnych pasjonatów, przedstawicieli instytucji miejskich i wszystkich mieszkańców Gniezna.

Co zrobić, by włączyć się do działania? Muzeum zaczęło od utworzenia otwartej grupy na Facebooku (https://facebook.com/groups/661510957382817), w której zarówno instytucja, jak i  członkowie dzielą się historiami związanymi z Gnieznem i jego mieszkańcami, publikując materiały archiwalne dotyczące różnych okresów z dziejów naszego miasta. Wystarczy dołączyć do grupy, by stać się częścią tej społeczności. Wspólny wysiłek będzie pierwszym krokiem do stworzenia portalu poświęconego historii Gniezna.

Facebook i co dalej? Grupa, która właśnie się tworzy to jedne z działań dużego projektu jakim jest Interaktywnego Muzeum Gniezna. Organizatorzy wierzą, że dzięki temu narzędziu uda się stworzyć bazę danych poświęconą historii Gniezna w celu udostępnienia jej początkowo na stronie www.muzeumgniezno.pl, a w przyszłości na portalu z interaktywną mapą miasta i lokalizacją zdigitalizowanych gnieźnieńskich pamiątek.

Czy tylko internet? Media społecznościowe to bardzo przydatne narzędzie do tego, by szybko się "spotkać" i "porozmawiać" o historii naszego miasta bez względu na dzielące nas odległości. Dzięki temu komunikatorowi organizatorzy chcą zebrać i sami przedstawiać pomysły na wystawy i inne działania w przestrzeni miejskiej, które po kolei będą realizowane. Być może to interaktywne i wielowymiarowe działanie będzie pierwszym krokiem do powstania osobnego oddziału poświęconego historii naszego miasta?

Muzeum i Klub Przyjaciół zapraszają do współpracy! O portalu i możliwościach dofinansowania jego działalności będzie można porozmawiać na otwartym spotkaniu 21 lipca o godz. 17.00 w sali edukacyjnej MPPP w Gnieźnie.

Grupa Interaktywnego Muzeum Gniezna na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/661510957382817/

Informacji udziela: Magda Robaszkiewicz (Kierownik Działu Obsługi Wystaw i Edukacji MPPP w Gnieźnie)
tel.: 61 426 46 41 w. 209
e-mail: magda.robaszkiewicz@muzeumgniezno.pl
źródło: MPPP

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno