Logo

Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Poseł Zbigniew Dolata - drogowy

Artykuł dodany: Niedziela, 16 lipca 2017
Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Poseł Zbigniew Dolata - drogowy
REKLAMA

Mamy lato, okres urlopów, rodzinnych wyjazdów na długo wyczekiwany wypoczynek. Zanim jednak dotrzemy na upragnione wakacje czeka nas podróż. O ile w ostatniej dekadzie nie trudno było zauważyć, że przybyło nam dróg ekspresowych i autostrad, to cały czas stan takowych w naszym kraju daleki jest od ideału. Na szczęście jest grupa posłów partii rządzącej z naszym reprezentantem, Zbigniewem Dolatą na czele, którzy przygotowując projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych chcą ten stan zmienić.

I tak słychać z trybuny Sejmowej, że już niebawem o drogach w Polsce będzie się mówić jedynie w samych superlatywach. Słowa: "Samochód nie na polskie drogi" staną się zwrotem jakby minionej epoki, a nakłady na remonty ów pojazdów będą nieporównywalnie niższe. Nic tylko cieszyć się, że władza dostrzega w końcu potrzeby przeciętnych obywateli. Już dzisiaj widzimy oczyma wyobraźni te tysiące równiutkich dróg dojazdowych do rozbudowanej sieci ekspresówek i autostrad. Ale ... nagle coś nas szczypie. Poseł Zbigniew Dolata z trybuny Sejmowej szepce coś o drobnych nakładach, że niby to jakaś delikatna jedynie opłata drogowa do paliwa, że to ledwo corocznie jedna opona.

No tak. "Mikołaj" przynosi prezenty - to fakt. Tylko skąd na nie ma? Wydawać by się mogło, że Minister Morawiecki po paśmie nieustających sukcesów znalazł dodatkowe miliony na poprawę infrastruktury drogowej lub poseł Dolata "wiercił dziury w ministerialnych brzuchach" o fundusze na drogi. Nasz poseł jednak jest bardzo sprytny i postanowił sięgnąć po kasę do innego źródła. Skoro przecież w paliwie tyle tych podatków i akcyz, to i tych kilku groszy nikt nie zauważy. W końcu paliwo kosztuje 4 złote z groszami, a przecież za czasów rządów opozycji to zbliżało się do 6 złotych. Poseł Zbigniew Dolata "grzmi" z trybuny: korzystacie to płaćcie, jako i ja płacę. Zapominając o tym, że pobiera z kasy sejmowej za przejechane kilometry, w roku 2016 ponad 36 tys. złotych, w latach 2011 - 2014 - ponad 111 tys. złotych łącznie Euro Palace online casino Polska.

Ustawa o Funduszu Dróg Samorządowych ma być lekarstwem na stan dróg lokalnych. Nowy podatek pójdzie w całości na te drogi: 50% wpływów na ów drogi, reszta na Krajowy Fundusz Drogowy. Podatek to ledwo 20 groszy, który jak powiadają posłowie, nie wpłynie na podwyżki cen. Wpłynie zaś pozytywnie na bezpieczeństwo na drodze, które nie sposób przeliczyć na pieniądze, stan naszych pojazdów i wymieniać można długo. Lista korzyści jest nieskończona. No ale drogi kiedyś powstaną, a podatek pojawi się już za chwilę w kwocie 20 groszy netto do każdego litra paliwa i 36 groszy do każdego litra gazu. Prawda jest również taka, że transport będzie droższy, a wpłynie to również na podwyżki cen wszystkiego co oparte o transport. Takim to sposobem czeka nas "świetlana przyszłość" z kolejnym podatkiem w paliwie, sięgającym już ponad 50% ceny. I nie ważne, że nie chcemy takich "prezentów" od posłów, za które musimy sami płacić. Przypomnieć warto, że ci sami parlamentarzyści jakiś czas temu głośno skandowali, że nie podniosą podatku, a Jarosław Kaczyński wręcz twierdził, że wypada takowy obniżyć, do czego trzeba mieć odwagę. Jak widać posłowie mają krótką pamięć. Co więcej, sami z kasy Sejmowej płacą za korzystanie z dróg, co nie powoduje uszczerbku ich prywatnej sakwy.

Zwykłym obywatelom nie pozostaje nic innego jak czekać na decyzję parlamentarzystów. Warto również zauważyć, że podpis pod projektem umieścił również inny nasz lokalny poseł - Krzysztof Ostrowski.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (9)

Polak
19.07.2017 07:42

Pośle Dolata kto rządzi 38 milionami Polaków ? Czy zwykły poseł wasz guru , czy premierka i prezydent ? Czy pan wie ?

Odpowiedz
Redatkor
18.07.2017 00:22

Mikołaju Mikołaju, co przynosisz w lewym jaju?

Odpowiedz
Chuck Norris
17.07.2017 13:05

@MAREK >> dzięki za bardzo dobry komentarz,którego na pewno nie zrozumieją lemingi i tancerki-baletnice > a powinni odkryć zdolności aktorskie tego judaszka-pseudo-posła Dolaty odgrywane na scenie politycznej Gniezna.
Dodam tylko,że prawdopodobnie Prezes PiS dobrze zna opinię o tym pseudo-pośle PiS >>jego układach z prokuraturą,bolszewikami i platformuchami,którzy pomogli mu zatuszować raport NIK o nadużyciach finansowych na ponad 2 mln zł podczas rewitalizacji budynków wojskowych przy ul.Wrzesińskiej na cele PWSZ >> więc bystry poseł-aktor wykorzystał sytuację do podlizania się Prezesowi !!!
Jednak na podlizanie się SPOŁECZEŃSTWU GNIEZNA niestety jest już za późno i po wyborach w listopadzie 2018 poseł-aktor Dolata zostanie sam ze swoim immunitetem,bo jego otoczenie zostanie wywiezione na taczkach wyborczych poza funkcje publiczne Gniezna i Powiatu. Natomiast taczka z nieapetyczną mataczką Tarczyńską i jej krzesłem powinna zostać skierowana najkrótszą polną drogą do Gębarzewa !!!!!

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Elżbieta - 18.07.2017 19:21

Paliwo wycofali, a posel Dolata stoi nadal na mównicy. Pokazują go jak" glosil" wszem i wobewc z Wiejskiej, że trzeba podwyzszyc cenę paliwa .Ale wstyd. Teraz powtórki z rozrywki. Wizerunek pozostał. Będzie znanym posłem z Gniezna.

Jurek
17.07.2017 09:54

W obronie kolegów sądy rozwalą i ceny paliwa podniosą. Nie odpuszczą dopóki społeczeństwo tego szaleństwa nie zatrzyma !!!

Odpowiedz
Marek
17.07.2017 08:49

LUDZIE !! Czytajcie miedzy wierszami . Ta PODWYŻKA PALIWA to tylko zasłona dymna zrobiona przez Kaczyńskiego. To jest znakomity polityk. By dać społeczeństwu i MEDIOM zastępcy temat wakacyjny "wypuścił" Posła Dolatę przed kamery by ten wzburzył wszystkich do czerwoności. A , że wiedział, ze Dolata w swoim mieście nie jest za bardzo lubiany wobec tego jeszcze bardziej się do tego "manewru informacyjnego nadawał. A poco to całe zamieszanie ? By za miesiąc z tego tematu, przed kamerami ZREZYGNOWAĆ, BY POLACY ZOBACZYLI JAK RZĄD PiS JEST ROZSĄDNY I JAK SŁUCHA WYBORCÓW. Przez tą całą wrzawę na temat podwyżki paliwa rząd "PRZYKRYJE" trochę zmianę ustawy o sądach. Bo ona musi przejść przy jak najmniejszym sprzeciwie społecznym .Bo ona tu i teraz jest teraz najważniejsza !!!!!!
Bo Sądy rzeczywiście w bardzo wielu przypadkach ŹLE PRACUJĄ i trzeba je zreformować. A KASTA SĘDZIOWSKO- PROKURATORSKO- SADOWNICZA, jest niesamowicie mocna i potrzeba nawet takiej wielkiej zasłony dymnej, by ją choć trochę naprawić !!! Proszę się więc nie ekscytować się podwyżkami cen paliwa, bo ich nie będzie. Przynajmniej nie z powodu ustawy PiS.
PODZIWIAJCIE LEPIEJ TALENT AKTORSKI POSŁA DOLATY !!!!
Jest w tym wypadku GENIUSZEM AKTORSKIM. I w dodatku bardzo odważnym, bo inni bali by się narazić na wielką krytykę ze strony MEDIÓW I lokalnej społeczności. On bez mrugnięcia okiem wygłosił napisaną dla niego kwestię, jak by kończył najlepsza szkołę aktorską .
BRAWOOOOOO !!!! Panie Pośle.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Bom_bardier - 18.07.2017 22:12

Choroba dwubiegunowa albo doszczętnie wypłukany mózg!

Emerytka baletnica - 17.07.2017 11:21

Jak prezes i Dolata są geniuszami, to ja baletnica !! Marek rozumiem jesteś człowiekiem PiS.ok,czy może stoisz w rozrkroku ? ! Nie da się czytać tych bzdur .Nie wiem o co tobie chodzi. Chaos w tekście okropny.

Gnieznianka
17.07.2017 06:12

Jaki mądrala, bo jeździ za nasze pieniądze. Zostanie w kartach historii. Tez ten drugi, co podpisał, że my narod mamy za nich płacić . A zapomnieliście o emeryta ch w Gnieznie. To oni na was głosowali. Czemu w tej sprawie nie było was na mównicy w sejmie ? Nie opłacało się wam ?

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno