Logo

Remont ul. Pocztowej - nowy harmonogram prac

Artykuł dodany: Piątek, 14 lipca 2017
Remont ul. Pocztowej - nowy harmonogram prac
REKLAMA

Harmonogram prac związanych z przebudową ul. Pocztowej w Gnieźnie na wniosek wykonawcy uległ zmianie. Już od 18 lipca do około 4 września ulica Pocztowa będzie zamknięta na całym fragmencie aż do ul. Kościuszki.

W chwili obecnej zamknięty jest fragment ul. Pocztowej z powodu modernizacji kanalizacji; objazd przewidziany jest drogą wewnętrzną prowadzącą na tereny PKP i do punktu skupu złomu. Do około 25 lipca planowane jest: montowanie oznakowania tymczasowego, wycinka drzew, roboty rozbiórkowe, wykonanie koryta pod poszerzenie jezdni oraz chodnik, montaż studni kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami, demontaż słupów oświetleniowych, układanie kabli, wykonanie podbudowy pod chodnik i poszerzenie, montaż nowych słupów oświetleniowych, wykonanie ław pod krawężnik i obrzeża, ułożenie krawężników i obrzeży, ułożenie nawierzchni chodnika i zjazdów z kostki brukowej betonowej, ułożenie podbudowy bitumicznej pod poszerzenie jezdni. Od 18 lipca do 4 września zamknięta będzie ul. Pocztowa od do ul. Kościuszki, z możliwością dojazdu do przylegających posesji w miarę postępów na budowie. Objazd dla autobusów od ul. Kościuszki będzie odbywał się zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu. Od 19 lipca do około 18 sierpnia planowane jest: frezowanie pni, roboty rozbiórkowe, wykonanie koryta pod krawężniki oraz poszerzenie jezdni, wykonanie podbudowy i ław pod krawężniki, układanie krawężników oraz nawierzchni wjazdów, montaż studni kanalizacji deszczowej, montaż słupów oświetleniowych, wykonanie podbudowy bitumicznej pod poszerzenie jezdni. Od 18 sierpnia będzie frezowana nawierzchnia jezdni i układana nawierzchni bitumicznej. Na przełomie sierpnia i września zamontowane będzie oznakowania pionowe oraz poziome a także prowadzone będą roboty porządkowe. Od 20.07 do 30.09 równolegle przez drugą brygadę prowadzone będą roboty na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Lecha (prace ogrodnicze; przewidziano prawostronne zwężenie jezdni na odcinku prowadzonych robót).

Przypomnijmy, że ta przebudowa jest elementem składowym większych zmian komunikacyjnych, które nastąpią w tej części miasta - docelowo w obu kierunkach będzie można przejechać od dworca PKP i PKS aż do przebudowanego skrzyżowania ulic J. Słowackiego, Konikowo i Alei W. Reymonta.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno