Logo

Pierwsza odsłona akcji "Czyste Gniezno" za nami! Jedna osoba trafiła do więzienia

Artykuł dodany: Piątek, 14 lipca 2017
Pierwsza odsłona akcji
REKLAMA

Straż Miejska podsumowała akcję "Czyste Gniezno". Efekt kilkudniowego działania to 52 wykroczenia, 9 pouczeń, 18 mandatów karnych i 24 zawiadomienia o wykroczeniu.

To była pierwsza z cyklu akcji pod wspólnym hasłem "Czyste Gniezno". Strażnicy kontrolowali czystość w parkach, na skwerach i terenach wokół jezior Winiary i Jelonek. Nie było pobłażania wobec osób śmiecących, pijących alkohol czy niesprzątających po psach. Strażnicy w ciągu tych 5 dni m.in. 3 razy pouczyli mieszkańców za zakłócanie porządku; nałożyli 4 mandaty za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym (na placu św. Wojciecha, w parku Kościuszki, w parku Kaczorowskiego oraz w Dolinie Pojednania); nałożyli 3 mandaty za zaśmiecanie; 1 za używanie słów nieprzyzwoitych; 3 bezpańskie psy Straż Miejska dowiozła do schroniska a także nałożyła mandaty za nieprawidłowe parkowanie, także w pobliżu parków.

W czasie trwania akcji "Czyste Gniezno", 9 lipca w godzinach popołudniowych w parku Kościuszki przy placu zabaw strażnicy napotkali mężczyznę spożywającego alkohol, po wylegitymowaniu ukarano go mandatem karnym w wysokości 100 zł. Strażnicy skontaktowali się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji i okazało, że mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do Zakładu Karnego celem odbycia kary 2 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. 46-letni Maciej S. został przekazany patrolowi Policji.

Straż Miejska już dziś zapowiada kolejne odsłony akcji "Czyste Gniezno". Co następnym razem municypalni wezmą na celownik, okaże się wkrótce.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (7)

Matka z dzieckiem
19.07.2017 07:20

Codziennie w parku przy ul. Kościuszki młodzież poje piwo, pali papierosy i wprowadza psy, chociaż tego nie wolno. Żadnego patrolu straży pomimo obietnic Budasza. Najgorzej jest po 22. Nikt nad tym nie panuje. Pełno petów przy ławkach.Co będzie za rok. Wszystko zmarnowane zbraku nadzoru.

Odpowiedz
Emeryt
19.07.2017 07:10

To opisywanie pracy strażników to kpiny z nas, ludzi. W ubiegłym tygodniu w nowo otwartym parku młodzi spożywali alkohol. Przyjechał na rowerku Skoniecki i Tubacki i tak zadziałali że penerstwo dalej piło na ich oczach, pokazało im środkowy palec i śmiejąc się pożegnali patrol straży. Taka była skuteczna interwencja. Żadnego mandatu czy spisania. To jedna wielka bzdura p. Francuszkiewicz i Budasz. Pomimo kamer siedzą przy nich penery i otwarcie chleja alkohol.Ja się nie godzę na taką nieumiejętną pracę strażników nieudaczników z moje pieniądze.

Odpowiedz
Mieszkaniec
18.07.2017 21:30

Kaufman73 popieram. Nowe targowisko, a ciągle pełno meneli i wandali. Szyby pozbijane, oplute, wymiociny i pełno butelek. Wstyd

Odpowiedz
Wściekły
17.07.2017 06:45

straż miejska wzięła się za pracę? zapraszam na ul. wrzesińską przystanek przy wiadukcie. Noclegownia dla bezdomnych, siedzą smierdziuchy cały dzień a matka z dzieckiem moknie, bo nie idzie wejść na przystanek

Odpowiedz
Kaufman73
14.07.2017 21:43

Codziennie zapraszam pod wieczór na targowisko na ul. Warszawskiej, to co tam się dzieje woła o pomstę do... a policji i straży miejskiej nie ma bo lepiej tego nie widzieć bo mogą być kłopoty z grupkami meneli,pijaczków no i nielatami.

Odpowiedz
Pola
14.07.2017 17:03

3 mandaty za zasmiecanie? To jakas kpina. Wystarczy godzine przejsc sie przez centrum i tych mandatow przynajmniej 10 razy tyle by sie nalozylo.

Odpowiedz
Mieszkanka gniezna
14.07.2017 14:54

nareszcie straź miejska wzieła się za prace
codziennie powinni przeprowadzać takie akce a nie raz na jakiś czas????

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno