Logo

Przetarg na rozbiórkę wiaduktów ogłoszony

Artykuł dodany: Piątek, 14 lipca 2017
Przetarg na rozbiórkę wiaduktów ogłoszony
REKLAMA

Po ponad sześciu miesiącach od podpisania porozumienia, po wielu godzinach uzgodnień formalnych i proceduralnych i pełnym zaangażowaniu dyrekcji Oddziału ds. Eksploatacji Polskie Koleje Państwowe S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu oraz pracowników Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miasta Gniezna, wypracowano i przygotowano wszystkie niezbędne dokumenty konieczne do ogłoszenia przetargu na rozbiórkę dwóch z trzech wiaduktów nad ulicą Pod Trzema Mostami. 10 lipca 2017 roku na stronie www pkpsa.pl pojawiło się ogłoszenie o przetargu.

Uzgodnienia trwały do ostatnich chwil, a cały proces był nadzwyczaj skomplikowany ze względu na wspólne prowadzenie przetargu przez PKP S.A. i Miasto Gniezno, czyli spółkę prawa handlowego i jednostkę samorządową. Dla mieszkańców miasta Gniezna najważniejsze jest, że nieprzekraczalny termin zrealizowania rozbiórki to 31 sierpnia 2017. Wybór wykonawcy powinien nastąpić do końca lipca, a prace powinny rozpocząć się na początku sierpnia. Oznacza to, że mieszkańcy Gniezna muszą liczyć się z utrudnieniami oraz zamknięciem tego odcinka dla ruchu przez cały okres sierpnia 2017 roku. Mam nadzieję, że teraz bez przeszkód uda się doprowadzić to przedsięwzięcie do końca - informuje Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Jarosław Grobelny.

Warto przypomnieć, że obecnie trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji i ogłoszeniem przetargu na wykonawcę drugiego projektu, związanego z ulicą Pod Trzema Mostami. W przyszłym roku Miasto Gniezno będzie realizować bowiem przedsięwzięcie: Rozbudowa układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami w Gnieźnie na odcinku od al. Reymonta do ul. Osiniec, z poszerzeniem czynnego wiaduktu w ul. Pod Trzema Mostami. Wybrano już inżyniera kontraktu, firmę Safege. Na inwestycję, która będzie kosztowała 27,5 mln zł Miasto Gniezno pozyskało prawie 18 mln zł dotacji z WRPO. Dzięki inwestycjom realizowanym w tym i w przyszłym roku ul. Pod Trzema Mostami będzie dwukierunkowa, a czas przejazdu nią znacznie się skróci.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno