Logo

Kto zmierzy się z "Wilkami" w najbliższym sezonie?

Artykuł dodany: Środa, 12 lipca 2017
Kto zmierzy się z
REKLAMA

Bez wątpienia "Wilki" są jednymi z "pewniaków" do udziału w lidze, podobnie jak KS Polonia Środa Wielkopolska?, UKS Spartakus Buk? i MKS Nielba II Wągrowiec?. UKS Rolnik Gołańcz na ostatnie trzy kolejki przed końcem zeszłego sezonu wycofał się z rozgrywek i najprawdopodobniej do nich nie powróci.

Co z mistrzem 2016/2017 UKS Hagard Strzałkowo?? Zespół Macieja Leżały ostatecznie zrezygnował z gry w II lidze i powinien znaleźć się w zestawieniu klubów WLPRM także i w tym roku. Analizując powyższe informacje pięć na sześć drużyn występujących w zeszłym sezonie w naszej "III lidze" prawdopodobnie pojawi się i w tym roku.

Czy do rozgrywek zgłoszą się nowe zespoły? Z oficjalnych informacji wiemy, że z zapytaniem o grę w Wielkopolskiej Lidze Piłki Ręcznej Mężczyzn zwróciła się Stal Gorzów?, które planuje przygotować zespół złożony głównie z juniorów. Idąc dalej tropem rezerw wyżej postawionych klubów na podobny manewr możliwe, że zdecyduje się KPR Ostrovia? Ostrów, ze zbliżonym zamiarem ogrania młodzieży w najniższej lidze rozgrywkowej w Polsce. W zeszłym sezonie na taki manewr chciał zdecydować się również WKS Grunwald Poznań?, jednak ostatecznie drugi zespół nie został zgłoszony. Może w tym sezonie zobaczymy poznańskie rezerwy w gronie wielkopolskich trzecioligowców? Jeżeli nie "Wojskowi", to może przynajmniej powracający po roku przerwy od rozgrywek ligowych MKS Poznańl?? Z powodu problemów finansowych MKS musiał zrezygnować z gry w I lidze w sezonie 2016/2017, a jego zawodnicy rozeszli się po innych klubach. W zeszłym roku mogliśmy ich oglądać między innymi w Spartakusie Buk, którego bronili bramkarz Bartosz Badowski i rozgrywający Łukasz Niedzielak. Coraz głośniej mówi się o tym, że roczna karencja to wystarczająca przerwa tego klubu i na dniach zgłoszą się oni do WLPRM.

Najprawdopodobniej do grona naszych rywali dołączy UKS Lider Swarzędz?, który nie zdołał się utrzymać w II lidze. W kuluarach mówiło się o pozostaniu podopiecznych Zbigniewa Stachowiaka na wyższym szczeblu rozgrywkowym z uwagi na rezygnacje gry w nim Strzałkowian, jednak znamy już oficjalny terminarz dolnośląskiej grupy II ligi i nie doszukaliśmy się w nim tej drużyny z Wielkopolski.

A co słychać u naszych pierwszych rywali, z którymi spotkaliśmy się na początku naszej drogi w III lidze? Mowa tu o MKS Warta Pyzdryl? i UKS Salus Przedecz?. Niestety obie ekipy na pewno nie wystartują w zbliżającym się sezonie z powodów organizacyjnych i kadrowych.

Podsumowując z otrzymanych większych i mniejszych plotek, a także faktów można stwierdzić, że w tegorocznych rozgrywkach możemy ujrzeć nawet dziesięć klubów. Jednak czy wszystkie wymienione powyżej zgłoszą się do Wielkopolskiej Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn? A może są jeszcze inne zespoły, których nie wymieniliśmy, a planują start w naszej lidze? Dowiemy się niebawem.
tekst: KS Szczypiorniak Gniezno
foto: KS Szczypiorniak Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno