Logo

Wielomilionowe dofinansowanie dla MPK

Artykuł dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Wielomilionowe dofinansowanie dla MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne już oficjalnie otrzymało prawie 12 milionowe dofinansowanie na budowę systemu integrującego transport publiczny Miasta Gniezna z gminami ościennymi w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. 10 lipca 2017 roku Piotr Stasiak, prezes MPK podpisał stosowną umowę z Markiem Woźniakiem, Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, który złożył podpis w imieniu Instytucji Zarządzającej WRPO 2014+.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W ramach projektu przebudowana zostanie stara zajezdnia autobusowa przy ul. Wesołej w Gnieźnie. Będzie miała powierzchnię ponad 8 tys. metrów kwadratowych z portalową myjnią automatyczną, zintegrowanym zapleczem socjalnym. Przebudowany zostanie warsztat ślusarski, a nawierzchnia placu zostanie wymieniona. Realizacja tego projektu zakłada także zakup aż 12 nowych autobusów, które zastąpią najstarsze pojazdy w obecnej flocie spółki, co stanowi 39% dziennego, szczytowego uruchomienia. Autobusy będą spełniały najwyższe normy bezpieczeństwa i będą dostosowane do osób niepełnosprawnych. Dostawy nowych autobusów przewidziane są na luty, maj i wrzesień 2018 roku, natomiast przebudowa zajezdni rozpocznie się w marcu 2018 roku. Całkowita wartość projektu "Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Gniezna z gminami ościennymi" to 16,86 milionów złotych, a w tym dotacja z WRPO 2014-2020 to 11,56 milionów złotych.

OSI ośrodków subregionalnych to dodatkowe koperty finansowe przewidziane w ramach WRPO 2014+ na przedsięwzięcia związane z eliminowaniem barier rozwojowych miejskich obszarów funkcjonalnych: Piły, Konina, Leszna i Gniezna. Wysokość puli środków dla poszczególnych OSI została wyznaczona na podstawie liczby mieszkańców tych obszarów. Łącznie pula środków przyznanych dla OSI w ramach WRPO 2014+ wynosi około 99,2 mln euro. Wspólnie z MPK podpisano także umowy na dofinansowanie dwóch projektów Powiatu Wrzesińskiego, a także Konina i Leszna.

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Podmiejski
11.07.2017 12:01

Oznakowanie numeryczne autobusów podmiejskich w Gnieznie jest nierozpoznawalne w porównanie z numerami miejskimi , co sprawia duże zamieszanie podróżnych.Inne miasta nie mają z tym problemu.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno