Logo

Kolejne niewybuchy znalezione w lesie

Artykuł dodany: Poniedziałek, 10 lipca 2017
Kolejne niewybuchy znalezione w lesie
REKLAMA

W niedzielny wieczór jeden z mieszkańców powiadomił gnieźnieńską komendę o znalezieniu w lesie metalowego przedmiotu wystającego z ziemi, przypominającego pocisk artyleryjski.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Sytuacja miała miejsce 9 lipca w godzinach wieczornych, w Lesie Miejskim w pobliżu wieży radiowej. Po zauważeniu metalowego przedmiotu wystającego z ziemi przypominającego pocisk, mieszkaniec natychmiast powiadomił policję. Funkcjonariusze z Grupy Minersko-Pirotechnicznej do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko. Po dokładnym sprawdzeniu terenu funkcjonariusze znaleźli w sumie 5 sztuk pocisków artyleryjskich przeciwpancernych i odłamkowych o kalibrze od 37 do 75 mm. W ziemi znajdował się również 1 nabój amunicji strzeleckiej. Wszystkie niewybuchy pochodziły z czasów II wojny światowej.

10 lipca na miejsce przybył patrol saperski z Inowrocławia, który zabrał niebezpieczne przedmioty do neutralizacji na poligonie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch: Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno