Logo

GTM Start ponownie ukarane!

Artykuł dodany: Piątek, 7 lipca 2017
GTM Start ponownie ukarane!
REKLAMA

Główna Komisja Sportu Żużlowego po dwóch wcześniejszych karach nałożonych na GTM Start Gniezno konsekwentnie analizuje wydarzenia na trybunach w kolejnych meczach z udziałem naszego klubu. Efektem tego są następne sankcje finansowe za zachowanie kibiców - klub zobowiązany jest je uregulować przed rozpoczęciem fazy play-off. W przypadku gdy tego nie zrobi, start drużyny w rundzie finałowej nie będzie możliwy.

Nałożone w sumie kary to bardzo duże obciążenie dla budżetu drugoligowca. W wydanym w czwartek orzeczeniu GTM Start ukarane zostało za dwa spotkania - za zachowanie kibiców w Gnieźnie przy okazji derbów Wielkopolski z Ostrovią Ostrów oraz za mecz rewanżowy obu ekip na torze w Ostrowie. W każdym z przypadków wysokie finansowe sankcje dotyczą używania materiałów pirotechnicznych (petard, świec dymnych, itp.)

Dzięki podjętym już działaniom klubu z agencją ochrony możliwe było ustalenie sprawców czynów niezgodnych z regulaminem na wcześniejszych meczach, czego efektem są prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie postępowania zmierzające do ukarania pseudokibiców. Za tego rodzaju przewinienie - m.in. nieprzestrzeganie przepisów o imprezach masowych grożą kary finansowe, prace społeczne, dożywotni zakaz stadionowy, a nawet ograniczenie wolności.

Klub jest zdecydowanie przeciwny wykorzystywaniu jakichkolwiek materiałów pirotechnicznych przez kibiców. Władze GTM Start Gniezno podejmują rozmowy ze zorganizowanymi grupami fanów działającymi w Gnieźnie. Konieczne jest wyeliminowanie niepożądanej pirotechniki używanej przez kibiców sabotażystów zasiadających w sektorze numer 10. Sytuacje będące przedmiotem kar spowodowane były przez pojedyncze osoby, którym dobro klubu i poszanowanie zasad bezpieczeństwa jest obojętne.

W porozumieniu ze służbami zabezpieczającymi obiekt na kolejnych spotkaniach wzmożony zostanie monitoring najbardziej newralgicznych sektorów, do zabezpieczenia których zaangażowani zostaną dodatkowi pracownicy ochrony (umundurowani oraz w ubiorach cywilnych). Ewentualni sprawcy będą zatrzymywani i przekazywani w ręce Policji.

Nieprzestrzeganie regulaminu na najbliższych meczach ligowych będzie mieć dla klubu kolejne przykre konsekwencje nie tylko w postaci wysokich kar finansowych, ale również zamknięcia stadionu. Mamy sygnały, że naszych kibiców nie będą chcieli gościć gospodarze meczów wyjazdowych Startu - kluby organizujące spotkania także obciążane są karami finansowymi za użycie środków pirotechnicznych i oprócz kar nałożonych na GTM Start za zachowanie kibiców, mogą  od naszego klubu żądać rekompensaty na drodze sądowej. Trzeba wyraźnie podkreślić,  karani jesteśmy za zachowanie kibiców także na wyjazdach, mimo że ich nie organizujemy. Nie pozwólmy, aby ktokolwiek niszczył wizerunek klubu, negatywnie wpływał na wizerunek Startu na jakimkolwiek stadionie. Zadbajmy razem o bezpieczeństwo na stadionach!

Na zaistniałą sytuację uczuleni są sponsorzy klubu. Nałożenie kolejnych kar spowoduje ich rezygnację ze wspierania stowarzyszenia. Uznają oni, że ich pieniądze przeznaczone zostaną na pokrycie kar za chuligańskie wybryki pseudokibiców, a nie wsparcie klubu i rozwój sportu żużlowego. Bez wsparcia głównych sponsorów klub może nie przystąpić do fazy play-off, pod znakiem zapytania w przypadku kolejnych incydentów stoją występy klubu także w przyszłorocznych rozgrywkach ligowych.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich kibiców, w tym głównie do kibiców z "10", o zaprzestanie używania środków pirotechnicznych. Oprawę można zrobić równie efektowną przy użyciu innych środków i innych materiałów. Pod apelem podpisują się także wszyscy nasi zawodnicy i zarząd prosząc wszystkich kibiców o nie rujnowanie tego, co zostało przez nowy klub stworzone i zrobione. Niech ta odnowa gnieźnieńskiego speedwaya będzie dobrem wspólnym Nas wszystkich.
tekst: GTM Start Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno