Logo

Policjanci zatrzymali złodziei, którzy włamali się do ubezpieczalni w Trzemesznie

Artykuł dodany: Środa, 5 lipca 2017
Policjanci zatrzymali złodziei, którzy włamali się do ubezpieczalni w Trzemesznie
REKLAMA

Wspólne działania policjantów z Trzemeszna i gnieźnieńskiej komendy doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat, którzy włamali się do jednej z firm ubezpieczeniowych w Trzemesznie, a następnie ukradli gotówkę. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, za które grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawiania wolności.

Do przestępstwa doszło w nocy z 23 na 24 czerwca br. Nieznani sprawcy włamali się do pomieszczenia jednej z firm ubezpieczeniowych w Trzemesznie uszkadzając drzwi. Następnie złodzieje ukradli dwa plastikowe pojemniki w których znajdował się bilon, w kwocie około 80 złotych.

Właściciel na skutek uszkodzenia drzwi wejściowych poniósł straty w wysokości 1 000 złotych. Podczas przeprowadzania oględzin okazało się, że sprawcy uszkodzili również okno na szkodę innej osoby, która również wyceniła straty na 1 000 złotych.

Na miejscu technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną oraz zebrał ślady, które miały pomóc w zatrzymaniu sprawców. Dochodzenie w tej sprawie wszczęli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie. Sprawą zajęli się również policjanci kryminalni z Gniezna. Wspólne działania zaowocowały zatrzymaniem dwóch mężczyzn: 29-letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego i 36-letniego mieszkańca Trzemeszna. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży włamaniem (29-latek działał w warunkach recydywy wielokrotnej). Podejrzani przyznali się do przestępstwa. Tłumaczyli, że skradzione pieniądze krótko po kradzieży wydali na alkohol. Wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno