Logo

Dwóch 15-latków zdewastowało Parowozownię

Artykuł dodany: Wtorek, 4 lipca 2017
Dwóch 15-latków zdewastowało Parowozownię

Gnieźnieńscy śledczy przedstawili zarzuty dwóm 15-latkom, którzy weszli na teren zabytkowej parowozowni naruszając w ten sposób mir domowy. Ponadto jeden z nieletnich uszkodził i wybił znajdujące się tam szyby. Ich sprawą niebawem zajmie się Sąd Rodzinny.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Na początku maja 2017 roku od Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzenia 10 i wybicia 14 szyb na terenie zabytkowej Parowozowni mieszczącej się w Pierwszej Stolicy Polski przy ul. Składowej. Podczas prowadzonego dochodzenia okazało się, że jeden ze sprawców zamieścił w internecie filmiki nakręcone w Parowozowni. Na tej podstawie ustalono, że za sprawą stoją osoby niepełnoletnie. Czynności wykonane w tej sprawie wskazywały na dwóch 15-latków. Jeden z nich usłyszał zarzut naruszenia miru domowego, czyli wejścia na teren Parowozowni, drugi dodatkowo zarzut uszkodzenia mienia (art. 108 ust. 1 Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami).

Niebawem nieletni za popełnione czyny karalne odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym.

Policja zwraca się rodziców (opiekunów) o odpowiedni nadzór nad małoletnimi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z grożącego niebezpieczeństwa. W przypadku Parowozowni teren jest zamknięty, wejście jest dozwolone tylko z przewodnikiem, a osoby które na niego wchodzą podlegają odpowiedzialności karnej. Miejsce to jest strzeżone przez Straż Ochrony Kolei. Dodatkowo w opisanym powyżej przypadku podczas kręcenia jednego z filmików sprawcy weszli na dach budynku znajdujący się na dużej wysokości, co mogło stanowić zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Miłośnik
09.07.2017 00:26

Jedni dbają, pracując społecznie na terenie Parowozowni, a inni niszczą WSTYD

Odpowiedz
Gnieznianin
06.07.2017 07:02

I takich zaraz do poprawczaka. Nic dobrego juz z nich nie wyrośnie. Tak się bawią . Resocjalizacja, to tylko wyraz, ktory nic w praktyce nie znaczy. Dosłownie nic !!!

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno