Logo

Zagraniczne ciężarówki bez zezwoleń

Artykuł dodany: Poniedziałek, 3 lipca 2017
Zagraniczne ciężarówki bez zezwoleń
REKLAMA

Liczba kontroli przewoźników zagranicznych ciągle wzrasta. Od 28 do 29 czerwca inspektorzy WITD w Poznaniu z oddziału w Gnieźnie wystawiali posterunek przy autostradzie A2 przy Punkcie Poboru Opłat Nagradowice. Przedmiotem kontroli stały się w tych dniach pojazdy przewoźników zagranicznych.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W dwóch przypadkach stwierdzono wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy bez wymaganego zezwolenia na kraje trzecie. Przewoźnicy litewscy, u których wykryto naruszenia, wieźli ładunki z Polski i wywozili poza teren Unii Europejskiej, na co wymagane jest specjalne zezwolenie wydawane przez ministra infrastruktury i budownictwa.

Skontrolowani kierowcy nie posiadali wymaganych zezwoleń uprawniających do wykonywania przewozów drogowych po Polsce. Nie mieli też środków na pokrycie kaucji w poczet przyszłej kary administracyjnej. Inspektorzy wydali więc dyspozycję usunięcia obu pojazdów na parking strzeżony. W stosunku do przewoźników zostaną wszczęte postępowania administracyjne zagrożone karą po 10 000 zł.
tekst: WITD
foto: WITD

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno