Logo

77-latek utonął w Jankowie Dolnym

Artykuł dodany: Czwartek, 29 czerwca 2017
77-latek utonął w Jankowie Dolnym

Dzisiaj w godzinach popołudniowych do służb ratunkowych wpłynęła informacja, z której wynikało, że w jednym ze stawów rybnych w Jankowie Dolnym tonie mężczyzna. Na miejsce wysłano zastępy Straży Pożarnej z Gniezna, Trzemeszna, Strzyżewa Smykowego, Policję i Pogotowie Ratunkowe. Niestety, zawiodła lokalizacja numeru posesji, co sprawiło, ze dojazd ratowników znacznie się opóźnił.

Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli policjanci, przypadkowe osoby oraz rodzina. Po dotarciu nad staw ustalono, że mężczyzna wpadł do wody podczas karmienia ryb. Członkowie rodziny, którzy widzieli zdarzenie, natychmiast powiadomili służby. Niestety, ze względu na małe dzieci pod opieką jednej dorosłej osoby, niemożliwe było podjęcie akcji ratunkowej w bezpieczny sposób. Jako pierwsi na ratunek ruszyli dwaj mężczyźni: przybyły na miejsce członek rodziny oraz drugi mężczyzna. Wykorzystując przycumowaną łódź, dopłynęli do nieprzytomnego, unoszącego się na wodzie mężczyzny. Doholowali topielca do brzegu, gdzie przekazali go dwóm strażakom z OSP Strzyżewo Smykowe, którzy przybyli na miejsce prywatnym samochodem oraz policjantom. Mimo akcji reanimacyjnej podjętej jeszcze przed przyjazdem zastępów Straży Pożarnej oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego, nie udało sie przywrócić funkcji życiowych u 77-latka.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Gniezno112.pl

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (4)

MMMMM
01.07.2017 08:42

Wielki szacunek dla takich bezinteresownych ludzi !!!! - pan Piotr był naszym sąsiadem z ul Roosevelta. Smutno nam z powodu tej tragedii

Odpowiedz
Pppp
29.06.2017 23:59

Warto zaznaczyć, że ten "drugi mężczyzna", który pomógł wyciagnac, starszego Pana, był Pan Andrzej który opublikował ten tekst. Bez namysłu ruszył by pomoc. W porównaniu do pewnej służby mundurowej, która nie wiedziała co się dzieje, czekając na straż pożarna. Wielki szacunek Panie Andrzeju!

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Gabrysia - 30.06.2017 14:36

Jest Pan bohaterem. No oni t o tych ludziach którzy ich przerastaja, nie piszą ! O tych z drugiego rzędu, to barrrrdzo wiele. Jacy ważni.

Czytelnik
29.06.2017 23:52

na chwile dzieci zostawić, a uratować czyjeś życie. wybrałbym chyba to 2

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno