Logo

Stop petardom przy W25 - klub zagrożony karą finansową!

Artykuł dodany: Czwartek, 29 czerwca 2017
Stop petardom przy W25 - klub zagrożony karą finansową!
REKLAMA

GTM Start Gniezno jak do tej pory dobrze radzi sobie w rozgrywkach na torach 2. Ligi Żużlowej. Drużyna jest na drugim miejscu w ligowej tabeli, a mecze na własnym obiekcie cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności. Niestety, po Derbach Wielkopolski nasz klub otrzymał wysoką karę finansową, której wykonanie zostało warunkowo zawieszone.

GKSŻ w wystosowanym w poniedziałek piśmie poinformowała o nałożeniu kary za używanie materiałów pirotechnicznych podczas spotkania z Naturalną Medycyną PSŻ Poznań. Pojawiły się one w trakcie prezentacji oraz podczas rozgrywania zawodów, między biegami - jest to niedozwolone i zostało odnotowane przez arbitra pojedynku. Zwracamy się z apelem do kibiców o całkowite zaprzestanie tego typu praktyk.

Jesteśmy zdecydowanie przeciwni korzystaniu z niedozwolonych regulaminem form dopingu. Od samego początku naszej działalności stawiamy na bezpieczeństwo na trybunach, chcemy aby nasz obiekt był przyjazny wszystkim kibicom niezależnie od wieku, a same zawody odbywały się z poszanowaniem wszystkich zasad i regulaminów. Wychodzimy z nowymi inicjatywami do kibiców, fani mają możliwość bezpośredniego kontaktu z żużlowcami, umożliwiamy wstęp do parku maszyn już kilkanaście minut po meczu.

Nierozsądne zachowanie kilku osób, które nie potrafią się dostosować do regulaminu może mieć przykre konsekwencje dla klubu. Odpalając race czy petardy na stadionie podczas meczu należy zdawać sobie sprawę, że to działanie nie dające wsparcia, a odnoszące zupełnie odwrotny skutek. Apelujemy o zaprzestanie takich działań. Wierzymy, że kibice którym leży na sercu dobro klubu zrozumieją naszą prośbę. W przeciwnym wypadku niezbędne będzie podjęcie zdecydowanie bardziej restrykcyjnych kroków z zakazem wstępu dla pojedynczych osób czy całych grup zorganizowanych włącznie.

Zgodnie z regulaminem - "Przepisy dyscyplinarne sportu żużlowego" za wrzucenie przedmiotu przez kibiców do parku maszyn lub na tor w czasie zawodów lub treningu przed zawodami - kara pieniężna od 2000 zł do 10000 zł, za naruszenie bezpieczeństwa imprezy kara pieniężna od 5000 zł do 50000 zł oraz zamknięcie stadionu dla publiczności na 1 do 3 meczów ligowych.  Za  nieodpowiednie  zabezpieczenie  zawodów przez  organizatora  lub  za  naruszenie przepisów ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez  masowych, a także postanowień i zaleceń  wydanych przez inne organa administracji właściwe dla terenu działania klubu:
a) kara pieniężna od  4000  zł  do  50000  zł  oraz  zamknięcie  stadionu  na  1 do 3 meczów ligowych,
b) kara pieniężna od  4000  zł  do  50000  zł  oraz  zamknięcie  dla  publiczności stadionu lub jego części na 1 do 3 meczów ligowych,
c) kara pieniężna od  4000  zł  do  50000  zł  oraz  zakaz  przyjmowania  kibiców przyjezdnych,
d) kara pieniężna od 4000 zł do 50000 zł,
e) zamknięcie stadionu na 1 do 3 meczów ligowych,
f) zamknięcie dla publiczności  stadionu  lub  jego  części  na  1  do  3  meczów ligowych,
g) zakaz przyjmowania kibiców przyjezdnych,

Obecność pirotechniki na kolejnych meczach wiązać będzie się z wysoką karą finansową, może doprowadzić także do zamknięcia stadionu ze względów bezpieczeństwa. To z kolei może skutkować wycofaniem klubu z rozgrywek. Nie bądźmy obojętni, gdy ktoś obok nas odpala petardy czy race. Sygnalizujmy ten fakt odpowiednim służbom działającym na stadionie. GTM Start Gniezno to nasze wspólne dobro, a żużel to sport numer jeden w Grodzie Lecha - tylko wspólnie z Wami - kibicami - możemy osiągnąć sukces i wierzymy, że tak się stanie.
tekst: GTM Start Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (4)

Redatkor
01.07.2017 16:19

Czyli zakaz wchodzenia z brzydkimi dziewczynami?

Odpowiedz
Anonim
30.06.2017 20:55

Problemy robicie agencji ochrony ,ludzie przychodzą na stadion nie od dziś i wiedza jakie panują tam zasady lecz ich tak nie przestrzegają.. takie materiały pirotechniczne mogę być podrzucone niekoniecznie w dzien meczu. I taki materiał można schować wszędzie.wiec gdy ochrona zaczelaby przeszukiwać każdego człowieka do przyslowiowych majtek to mecz dawno by się skończył a ludzie nadal by nie weszli! Nie było Żużla to ludzie narzekali jest żużel i idzie nam świetnie to nie potrafią tego docenić. Nie ma co zagnieć na ochronę bo ona wykonuje swoją pracę jak należy.

Odpowiedz
Anonim
30.06.2017 16:29

Brawa dla agencji dozur i dla kierownika ochrony profesjonalizm to podstawa pierwszy rok działania i pierwszy rok problemów. Gratulacje

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Grami - 30.06.2017 19:19

Dozur? Co to za firma? Pierwsze słyszę. Wiem o istnieniu innej firmy, nazwa identycznie brzmi, ale pisownia inna.REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno