Logo

Kolejna milionowa umowa dla Gniezna

Artykuł dodany: Czwartek, 29 czerwca 2017
Kolejna milionowa umowa dla Gniezna
REKLAMA

Nieco ponad 11,5 mln zł otrzyma Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Gnieźnie na budowę systemu integrującego transport publiczny Miasta Gniezna z gminami ościennymi. W ramach projektu zostanie przebudowana zajezdnia przy ul. Wesołej w Gnieźnie i zakupionych zostanie 12 nowych autobusów.

ALBUMY ARTYKUŁU:

To projekt, który rozpoczynałem będąc jeszcze prezesem spółki MPK, dobrze, że mój następca go doprowadził do pozytywnego finału - mówił podczas konferencji prasowej 29 czerwca Tomasz Budasz. W ramach projektu przebudowana zostanie stara zajezdnia autobusowa przy ul. Wesołej w Gnieźnie. Będzie miała powierzchnię ponad 8 tys. metrów kwadratowych z portalową myjnią automatyczną, zintegrowanym zapleczem socjalnym. Przebudowany zostanie warsztat ślusarski a nawierzchnia placu zostanie wymieniona. Realizacja tego projektu zakłada także zakup aż 12 nowych autobusów, które zastąpią najstarsze pojazdy w obecnej flocie spółki, co stanowi 39 % dziennego szczytowego uruchomienia - mówi prezes MPK Piotr Stasiak. Autobusy będą spełniały najwyższe normy bezpieczeństwa i będą dostosowane do osób niepełnosprawnych. Dostawy nowych autobusów przewidziane są na luty, maj i wrzesień 2018 r. natomiast przebudowa zajezdni rozpocznie się w marcu 2018 r.

Całkowita wartość projektu "Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Gniezna z gminami ościennymi" to  16,86 mln zł w tym dotacja z WRPO 2014-2020 to 11,56 mln zł. Umowa na dotację zostanie podpisana w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu 10 lipca 2017 r.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Marek
30.06.2017 15:50

Przecież dowożą karawanem.

Odpowiedz
POMYSŁODAWCA
29.06.2017 14:34

POMYSŁODAWCANiby wszystko pięknie.
Ale o chorych chcących dojechać z dworca DO SZPITALA na ulicy św Jana dalej się nie myśli, bo wśród planowanych do zakupu 12 tu autobusów nie mam ani jednego małego, krótkiego pojazdu, który zmieścił by się na ulicy Rybnej i Świętokrzyskiej. Takiego jednego małego autobusu , który dojeżdżałby do parkingu "buforowego" pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego !!!
A o dojeździe autobusem dla starszych gnieźnian, DO CMENTARZA św Krzyża...... nie będę już wspomina.ł
Szkoda Panowie Prezydenci !!

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno