Logo

Miejscy strażnicy z nowymi umiejętnościami

Artykuł dodany: Środa, 28 czerwca 2017
Miejscy strażnicy z nowymi umiejętnościami

Strażnicy Miejscy w ramach współpracy z gnieźnieńską Policją nie tylko pełnią służbę patrolowo-interwencyjną w mieście, ale również doskonalą swoje umiejętności w zakresie technik i taktyk interwencji.

W ostatnich miesiącach funkcjonariusze zostali przeszkoleni w posługiwaniu się pałką wielofunkcyjną Tonfa. Pod okiem świetnego fachowca z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie asp. sztab. Adama Owczarzaka - instruktora w wielu dziedzinach, pomyślnie przeszli wielogodzinne szkolenie i pozytywnie zdali egzamin, który upoważniał do odebrania zaświadczenia z rąk komendanta, mł. insp. Przemysława Kozaneckiego.

Pałka Tonfa, jako środek przymusu bezpośredniego jest bardzo ważnym instrumentem w służbie, pomaga zaprowadzić porządek wobec osób agresywnych, ale głównie w umiejętnym połączeniu z chwytami transportowymi skutecznie obezwładnić napastnika.

Wręczenie certyfikatów dla Strażników Miejskich odbyło się 22 czerwca 2017 podczas skromnej uroczystości w strzelnicy policyjnej z udziałem Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza, Zastępcy Prezydenta Michała Powałowskiego oraz Komendanta SM Tomasza Francuszkiewicza.

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (4)

Pikuś
18.07.2017 18:31

Czy ten stary dziadek Owczarzak jest jeszcze w stanie sprawnie się poruszać ? Na emeryturę i pod piec paciorki klepać anie blokować młodym i sprawnym etat

Odpowiedz
Drzazga
30.06.2017 14:54

lepiej jakby ..................................................

Odpowiedz
Katarzyna
30.06.2017 14:28

Czy policjanci i strażnicy miejscy tez maja długie wakacje. Nie widać NIKOGO. Czasem mignie jakiś samochód z tymi napisami policja, straż miejska. Gdzie oni są ? ,O Boże, aż strach czy im się coś nie stało ?

Odpowiedz
Kaufman73
29.06.2017 19:57

Wydaje mi się że nasi strażnicy nosili tonfy już znacznie wcześniej, czyżby nie mieli na to uprawnień, a może się mylę?

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno