Logo

Plik banneru

Tenisistka stołowa, Paulina Nowacka, Akademicką Mistrzynią Europy!

Artykuł dodany: Środa, 28 czerwca 2017

Ogromny sukces odniosła zawodniczka Stelli Niechan - Paulina Nowacka podczas rozgrywanych w Ołomuńcu Akademickich Mistrzostw Europy. Reprezentująca na co dzień Klub Sportowy "Stella" Gniezno, a tutaj swoją uczelnię Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu , Paulina zdobyła dwa medale.

Ten najcenniejszy - złoty w grze deblowej grając wspólnie z Sandrą Wabik w 1/8 pokonały holenderki 3:0, w ćwierćfinale gospodynie - czeszki Mynarowa-Cucerowa 3:1, w półfinale koleżanki z Akademii Leona Koźmińskiego Warszawa Natalia Bąk- Karolina Lalak 3:0 i w finale mimo przegrywania 0:2 w setach wygrały po dramatycznym meczu z Angielkami z Uniwersytetu w Nottingham Liu Haoyu i Marią Tsaptsinos 3:2.

W turnieju singlowym Paulina min. w meczu ćwierćfinałowym pokonała faworytkę zawodniczkę gospodarzy Karolinę Mynarową 3:1, a w meczy półfinałowym uległa Rosjance Katii Guseva.

W tym samym czasie w Białymstoku rozgrywane były Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS. Startowało blisko dwustu zawodników z całej Polski. Świetnie zagrał Jakub Różak zajmując w kategorii Młodzieżowej czwarte miejsce ulegając jedynie zawodnikom superligi i 1 ligi. Jakub pokonał min. Marcina Świrskiego z Dolnośląskiego 3:0, Kamila Smoluka z Podlaskiego, Bartosza Jurkiewicza Dolnośląskiego 3:0, Jakuba Polańskiego z Łódzkiego 3:0. Przegrał jedynie ze zwycięzcą Dawidem Połoszańskim 1:3 i Kamilem Jarmołowiczem z Ostródy 2:3. Dobre piąte miejsce wśród młodzieżówek zajęła Agata Klabińska i wśród Juniorów po bardzo dobrej grze Dariusz Sałamaszek również zajął piąte miejsce.

Były to już ostatnie zawody udanego sezonu 2016/2017 tenisistów stołowych Stelli Niechan.
tekst: Informacja prasowa